Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:
Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На сьогодні для України проблема захисту осіб з інвалідністю набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. По Україні чисельність осіб з особливими потребами у розрахунку на 1000 населення на початок 2018 року становила 62 особи (по Вінницькій області – 76).
Держава бере на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, психологічних умов життя, надає їм пільги, конституційно гарантує рівні з усіма іншими громадянами можливості для освіти, участі в економічній, політичній, соціальній та інших сферах життя суспільства.
На початок 2018р. на Вінниччині за даними Пенсійного фонду, Мінсоцполітики та МОЗ налічувалося 119,9 тис. осіб з інвалідністю, що складало 25,1% загальної чисельності пенсіонерів та 7,6% всього населення області.
Із них: I групи – 11,9 тис. осіб, II групи – 33,9 тис. осіб, III – 67,2 тис. осіб, дітей з інвалідністю до 18 років – 7,0 тис. осіб. Станом на 01.01.2018 року пенсію по інвалідності отримували 65,0 тис. осіб, середній розмір якої з урахуванням цільової грошової допомоги складав 1816 грн.
Протягом минулого року лави осіб з інвалідністю поповнило майже 136 тисяч українців. По Вінницькій області ця цифра становить 6,6 тис. осіб. Причому, інвалідність «молодшає» – більшість із них люди середнього віку, працездатні. У 2017р. кількість вперше визнаних осіб з інвалідністю становила більше 5 тис. мешканців області працездатного віку (жінки віком 18–54 роки, чоловіки – 18–59 років). Причини банальні і відомі усім: травматизм на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, екологічні проблеми, внаслідок чого – знижений імунітет і високий рівень захворюваності. Минулого року 25% уперше визнані особами з інвалідністю через хвороби системи кровообігу; через новоутворення – 21%; хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 15%.
Значна кількість осіб з інвалідністю (дорослих і дітей), потребують обслуговування спеціалізованими закладами. Для цієї категорії населення у Вінницькій області діють 34 територіальних центри соціального обслуговування, 35 відділень соціальної допомоги вдома, в яких у 2017р. обслуговувались майже 7 тис. осіб. На Вінниччині діє 9 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (дорослих та дітей і молоді), в яких на кінець минулого року перебувало 1789 осіб.
Люди з обмеженими можливостями потребують не лише прямої фінансової допомоги на прожиття з бюджету, а й можливості своєю власною працею заробити собі і своїй родині. Тим самим вони не лише забезпечать себе матеріально, але й повноцінно адаптуються у суспільстві. Так, за даними Державної служби зайнятості Мінсоцполітики України по Вінницькій області у 2017р. було працевлаштовано 734 особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку. А у закладах вищої освіти області на початок 2018/2019 навчального року здобувають освіту 580 осіб, що мають інвалідність.
Перший заступник начальника С. РИБАЛКО
Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67
|