Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:
Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Вживання наркотиків, насамперед, негативно впливає на здоров'я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це є одна з причин збільшення смертності населення. За даними Міністерства охорони здоров’я у 2016 році в Україні з метою лікування та реабілітації було взято на облік 3822 хворих (або 9 осіб на 100 тисяч населення) з уперше в житті встановленим діагнозом розладу психіки та поведінки внаслідок уживання наркотичних та інших психотропних речовин (наркоманії і таксикоманії).
На кінець 2017 року з розладами психіки та поведінки через уживання наркотичних та психоактивних речовин 1370 осіб перебувало під наглядом у лікувально-профілактичних закладах Вінницької області (системи Міністерства охорони здоров’я), з яких половина (або 684 особи) – це молодь віком 18–35 років. Якщо у 1990 році на кожні 100 тис. населення області припадало 8 хворих на наркотичну залежність, у 2000 році – 49, то у минулому році – 87, тобто на 78% більше, ніж у 2000 році та майже в 11 разів більше, ніж у 1990 році.
Парентеральний (ін’єкційний) спосіб введення наркотичних речовин є однією із основних причин розповсюдження ВІЛ-інфекції. Так, кожний четвертий ВІЛ-інфікований, що перебував на обліку у медичних закладах області на кінець 2017 року, був інфікований внаслідок уведення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом.
Наркоманія не лише наносить непоправну шкоду здоров’ю. Суспільна небезпека її полягає в тому, що вона являє собою криміногенний фактор, що веде до різних, нерідко тяжких злочинів.
Правоохоронними органами Вінницької області протягом 2017 року зареєстровано 996 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення. Серед виявлених осіб (565), підозрюваних у скоєнні цих злочинів, кожна сьома – це жінка, а кожний четвертий раніше вже вчиняв злочини. Питома вага працездатних осіб, підозрюваних у скоєнні таких злочинів, які на момент учинення правопорушення не працювали і не навчались, становила 79%, безробітних – 2%. Молодь віком 18–28 років у загальній кількості осіб, що скоїли злочин зазначеного спрямування, складала 23% (або 128 осіб), неповнолітні та малолітні – 1% (4 особи).
Перший заступник начальника С.В. Рибалко
Довідка за телефоном: (0432) 52 57 67
|