ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у травні 2016 року Печать
Прес-випуски 2016

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у травні 2016р. склала 272,7 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 4019 грн., який у 2,8 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у травні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1450 грн.).

Збільшення рівня середньої заробітної плати у травні 2016р. порівняно з квітнем 2016р. відбулося у більшості видах економічної діяльності: від 12,6% – в освіті до 0,9% у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у травні 2016р. порівняно з квітнем 2016р. відбулося у сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві (на 5,4%) та у професійній, науковій та технічній діяльності (на 1,2%).

Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Так, найбільш оплачуваними є працівники сфери інформації і телекомунікацій та фінансової і страхової діяльності, розмір оплати праці яких перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та металургійного виробництва, виробництва готових металевих виробів, крім машин та устаткування де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 3,1 та 1,6 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у травні були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив 54,9% середнього рівня по економіці області.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у травні 2016р. Вінниччина посідала 16 місце. У трьох регіонах заробітна плата перевищила середню по Україні (4984 грн.): у м.Києві (8080 грн.) та Донецькій (5976 грн.) і Дніпропетровській (4990 грн.) областях. Серед              9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (3630 грн.) виділяється Тернопільська область.

 

 

 

Заступник начальника                                                                                  В.Б. Моісеєв

 

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області