ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Робота дошкільних навчальних закладів області в 2015 році Печать
Прес-випуски 2016

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Важливе місце в системі безперервної освіти в Україні належить дошкільній освіті. Це невід’ємна складова в процесі становлення і розвитку особистості, направлена на практичне оволодіння дитиною рідної мови, забезпечення пізнавальної діяльності, виховування культури спілкування, поваги і любові до рідних, сім’ї, Батьківщини, прищеплення трудових навичок.

На кінець 2015 року у Вінницькій області функціонувало 777 дошкільних навчальних закладів різних типів та форм власності (на 10 закладів більше, ніж торік), які відвідувало 56,3 тис. дітей. Разом з тим, зберігається тенденція перевантаженості дошкільних навчальних закладів області. На кінець 2015 року чисельність дітей у розрахунку на 100 місць становила 112 осіб (при середньому показнику по Україні 117 дітей на 100 місць).

Сьогодні, коли особливу актуальність набуває проблема отримання дошкільної освіти, позитивно зарекомендували себе навчально-виховні комплекси. На початок цього року в області працювали 132 школи-дитячі садки, де поряд з вихованням набували освітніх навичок майже 3,0 тис. дітей.

Завдання з реабілітації та корекції здоров’я дітей вирішуються за допомогою мережі санаторних та спеціальних дошкільних закладів і груп. Для дошкільнят, що потребують кваліфікованої корекції відхилень у фізичному і психічному розвитку, у дошкільних установах Вінниччини створено 60 санаторних груп та 59 груп спеціального призначення, у яких минулого року оздоровлено майже 3 тис. дітей.

Також, минулого року 1275 маленьких мешканців Вінниччини, які за станом здоров'я не можуть відвідувати дитячий садок, були охоплені соціально-педагогічним патронатом.

Орієнтуючись на потреби сьогодення, побажання батьків, індивідуальні здібності дітей, використовуючи культурно-освітнє оточення, процес виховання у дошкільних навчальних закладах області протягом минулого року забезпечували 5,5 тис. педагогічних працівників, кожний третій з яких – це молодь до 35 років. Практично всі педагогічні працівники мають вищу освіту (з них 42% закінчили вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації, 55% – заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації).

 

Перший заступник начальника                                                                            С. В. Рибалко

 Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області