ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у квітні 2016 року Печать
Прес-випуски 2016

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у квітні 2016р. склала 272,8 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 3837 грн, який у 2,8 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у квітні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1378 грн).

Збільшення рівня середньої заробітної плати у квітні 2016р. порівняно з березнем 2016р. відбулося у більшості видах економічної діяльності: від 11,1% – у професійній, науковій та технічній діяльності до 0,8% в освіті.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у квітні 2016р. порівняно з березнем 2016р. відбулося у сфері інформації та телекомунікацій (на 32,3%), фінансовій та страховій діяльності (на 5,6%), у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; державного управління й оборони, обов'язкового соціального страхування та у промисловості від 1,5 до 1,0%.

Продовжує утримуватися високий рівень диференціації розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Так, найбільш оплачуваними є працівники сфери інформації і телекомунікацій та фінансової і страхової діяльності, розмір оплати праці яких перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза.

Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та на підприємствах по виробництву комп`ютерів, електронної та оптичної продукції, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 3,0 та 1,6 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у квітні були працівники, зайняті у поштовій та кур'єрській діяльності, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив 52,3% середнього рівня по економіці області.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у квітні 2016р. Вінниччина посідала 17 місце. У трьох регіонах заробітна плата перевищила середню по Україні (4895 грн):  у м.Києві (8228 грн) та Донецькій (6121 грн) і Київській (4966 грн) областях. Серед 8 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (3442 грн) виділяється Тернопільська область.

 

Перший заступник начальника                                                                              С.В.Рибалко

  Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області