ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня музеїв Печать
Прес-випуски 2016

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області на Вінниччині у 2015р. працювало 28 самостійних музеїв, що мають статус юридичних осіб (з них 14 – комплексних, 7 – історичних, 3 – літературних,  2 – художніх, 1 – мистецький) та 19 відокремлених підрозділів для музейного показу, що працювали як музеї. Крім того, в області діяло 76 самодіяльних музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів Вінниччини.

В області з 1947р. діє  Національний  музей-садиба М.І. Пирогова, який занесений до Державного реєстру культурної спадщини України як пам’ятка національного значення.

В сільській місцевості працювало 5 музеїв, у яких налічується близько     6 тис. музейних предметів основного фонду. Протягом минулого року сільські музеї мали змогу експонувати 56% своєї колекції.

Основний фонд музеїв  у 2015 році склав понад 216 тис. експонатів,  і протягом року збільшився більш як на 12 тис. предметів. 88%  основного фонду – це речові, писемні, природничі предмети та фото.

Комплектування музейних колекцій минулого року здійснювалось переважно шляхом подарункових надходжень. За бюджетні кошти придбано 91 музейний предмет на суму 225 тис. гривень.

Наукову інвентаризацію протягом року пройшли майже 6 тис. предметів основного фонду. Через нестачу експозиційних площ музеї мали змогу демонструвати лише 17% експонатів свого основного фонду, зокрема: історичні – 51%, мистецькі – 31%, літературні –  16%, комплексні – 15%, художні – 14%.

Потребують реставрації майже 19 тис. (9%) предметів основного фонду музеїв області, найбільше – у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї – 14% предметів. Відреставровано за минулий рік 9 предметів, або 0,1% від потреби.

За 2015 рік музеї області відвідали 711 тис. осіб (в середньому 26 тис. відвідувачів на один музей), з них 73% – відвідали музеї м.Вінниці. В музейних закладах області працювало 308 спеціалістів, з них 140 наукових працівників. Фахівці музеїв області були організаторами проведення та брали активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, засіданнях «круглих столів».

Протягом 2015 року 27 музеїв області організували 590 виставок (в середньому майже 22 на один музей), зокрема 16 з них ( або 57% до загального числа музеїв) проводили виставки за межами музеїв. За минулий рік проведено понад 17 тис. екскурсій (в середньому 670 на один музей), якими було обслуговано 355 тис. екскурсантів.

З метою патріотичного виховання, розвитку краєзнавства для учнівської молоді на базі музеїв працюють клуби, гуртки, фольклорно-етнографічні колективи. Одним із пріоритетних напрямів діяльності музейних закладів нашого краю є розвиток дитячої творчості, а також робота з дітьми-сиротами та  дітьми-інвалідами.

З нагоди  пам’ятних дат у музейних закладах області проведено соціокультурні та мистецькі акції, що пропагують українську державність та державотворчі процеси, проводилися тематичні екскурсії, лекції, зустрічі. Робота музеїв області протягом 2015р. була спрямована на поліпшення обліку, збереження і популяризацію пам’яток музейного фонду, реалізацію завдань державних і регіональних програм розвитку культури і духовного відродження.

 
 

Перший заступник начальника                                                                    С.В. Рибалко

                                                                                                                                    

Довідка за тел. (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області