ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
4 листопада – День залізничника! Печать
Прес-випуски 2015

В Україні щороку 4 листопада відзначають своє професійне свято працівники однієї з найбільш необхідних і цікавих професій – залізничники.

Традиція святкувати День залізничника в нашій країні пов'язана з подією, яка відбулася ще в ХІХ столітті. Тоді з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на території сучасної України. Ця знаменна подія сталася 4 листопада 1861 року.

Зараз Українські залізниці – «Укрзалізниця» – це 6 залізниць (Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна, Придніпровська), які об'єднують усі регіони України. Експлуатаційна довжина залізничних колій на кінець 2014р. становила майже 21 тис.км, 5% з яких (1074 км) пролягає територією Вінницької області.

За 2014р. по Вінницькій області залізничним транспортом відправлено майже 13 млн. пасажирів; в середньому кожен мешканець області за цей рік 8 разів скористався послугами залізниці.

Відправлення вантажів залізничним транспортом у 2014р. порівняно з попереднім роком зросли майже на 6% і становили 6,4 млн.т.  На долю залізниці у 2014р. припадало 16% загальних обсягів вантажних перевезень, виконаних всіма видами транспорту в області.

У структурі вантажів, відправлених по нашій області залізницею, переважають будівельні матеріали – 44% загального обсягу, більше третини (37%) становлять хлібні вантажі, 13% – інші види вантажів.

 * * * * *

У цей святковий день бажаємо всім працівникам залізничного транспорту прихильної долі, вагомих здобутків, міцного здоров'я, миру та злагоди в родинах, невичерпної енергії, професійної удачі.

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області