ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. По Україні чисельність осіб з особливими потребами у розрахунку на 1000 населення на початок 2015 року становила 60 осіб (по Вінницькій області – 74).

Держава бере на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, психологічних умов життя, надає їм пільги, конституційно гарантує рівні з усіма іншими громадянами можливості для освіти, участі в економічній, політичній, соціальній та інших сферах життя суспільства.

На початок 2015 року на Вінниччині за даними Пенсійного фонду, Мінсоцполітики та МОЗ налічувалося 118,3 тис. інвалідів. Із них: інвалідів  I групи – 13,0 тис. осіб, II групи – 35,0 тис. осіб, III – 63,6 тис. осіб, дітей-інвалідів до 18 років – 6,7 тис. осіб. Станом на 01.01.2015 року пенсію по інвалідності отримували 65,2 тис. осіб, середній розмір якої з урахуванням цільової грошової допомоги складав 1304 грн.

Протягом минулого року лави інвалідів поповнило 134 тисячі українців. По Вінницькій області ця цифра становить майже 7 тис. осіб. Причому, інвалідність «молодшає» – більшість із них люди середнього віку, працездатні. У 2014 році було вперше визнано інвалідами майже 5 тис. мешканців області працездатного віку. Причини банальні і відомі усім: травматизм на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, екологічні проблеми, внаслідок чого – знижений імунітет і високий рівень захворюваності. Минулого року 24% вперше визнані інвалідами через хвороби системи кровообігу; через новоутворення – 21%;  хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 13%. Зростає щороку й кількість дітей із вродженими аномаліями, які, підійшовши до повноліття, одержать групу інвалідності. На початок 2015 року у Вінницькій області налічувалося майже 7 тис. дітей-інвалідів до 18 років (що складає 6% від загальної чисельності інвалідів).

Однією з надійних форм соціального захисту людей з особливими потребами є організація соціально-побутового та медичного обслуговування їх через мережу інтернатних установ, територіальних центрів і відділень соціальної допомоги, яка постійно вдосконалюється. У Вінницькій області діють 8 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих на 1726 місць та 2 будинки-інтернати для інвалідів-дітей на 315 місць. У  2014 році 33 територіальних центри надавали побутову і медико-соціальну допомогу в умовах стаціонарного, тимчасового, денного перебування і вдома.

Інваліди, люди з особливими потребами, потребують не лише прямої фінансової допомоги на прожиття з бюджету, а й можливості своєю власною працею заробити собі і своїй родині. Тим самим вони не лише забезпечать себе матеріально, але й повноцінно адаптуються у суспільство. За даними Державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України по Вінницькій області у 2015 році було працевлаштовано 749 інвалідів, які не досягли пенсійного віку.

На початок 2015/2016 навчального року в області у вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації здобувають освіту 676 осіб, що мають інвалідність.

Люди з обмеженими можливостями беруть активну участь і у громадському житті. На Вінниччині діють міська громадська організація допомоги дітям-інвалідам з інтелектуальними вадами «Надія», обласна організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Мета цих об’єднань – спільне розв’язання проблем соціального, культурного, правового плану.

 

Перший заступник начальника                                                                        С. В. Рибалко

 

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 65

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області