ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у січні 2015 року Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у січні 2015р. склала 280,1 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2732 грн., який у 2,2 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у січні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1218 грн.).

Зменшення рівня середньої заробітної плати у січні 2015р. порівняно з груднем 2014р. відбулося  майже в усіх видах економічної діяльності: від 35,9% в державному управлінні й обороні; обов'язковому соціальному страхуванні до 5,9% у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності.

Збільшення рівня середньої заробітної плати у січні 2015р. порівняно з груднем минулого року відбулося у діяльності інформації та телекомунікацій на 5,9%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у січні спостерігався у працівників фінансових і страхових установ та інформації та телекомунікацій, розмір оплати праці яких у січні перевищив середній розмір по економіці області в 1,7–1,6 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та хімічних речовин і хімічної продукції, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 2,5 та 2,1 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у січні були працівники, зайняті у поштовій і кур'єрській діяльності та тимчасовому розміщуванні й організації харчування, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 54,5% та 61,7 % середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у січні 2015р. Вінниччина посідала 17 місце. Серед 8 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2403 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (4359 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 26,2% вище середнього показника по Україні та в 1,6 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Перший заступник начальника                                                                           С.В.Рибалко

 

 Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області