ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у листопаді 2014 року Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у листопаді 2014р. склала 297,1 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2896 грн., який у 2,4 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у листопаді: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1218 грн.).

Найбільш суттєве збільшення рівня середньої заробітної плати у листопаді 2014р. порівняно з жовтнем 2014р. відбулося у професійній, науковій та технічній діяльності  (на 8,9%), державному управлінні й обороні; обов`язковому соціальному страхуванні (на 8,2%) та у діяльності інформації та телекомунікацій (на 7,9%).

Зменшення рівня заробітної плати у листопаді 2014р. порівняно з жовтнем 2014р. відбулося у деяких видах економічної діяльності: від 3,5% у сільському господарстві, транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності,  у сфері діяльності адміністративного  та допоміжного обслуговування до 2,0% – у будівництві.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у листопаді спостерігався у працівників фінансових і страхових установ,  інформації та телекомунікацій, розмір оплати праці яких у листопаді перевищив середній розмір по економіці області в 1,6–1,4 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 2,2 та 1,5 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у листопаді були працівники, зайняті у поштовій і кур'єрській діяльності та тимчасовому розміщуванні й організації харчування, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 50,3% та 60,6 % середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у листопаді 2014р. Вінниччина посідала 15 місце. Серед 10 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2637 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (4057 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 14,8% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

 Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

 

Перший заступник начальника                                                                          С.В.Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області