ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Виробництво будівельних матеріалів за 2014 рік та січень–червень 2015року Печать
Прес-випуски 2015

Рівень розвитку будівельній галузі є одним із індикаторів динаміки та стабільності економіки в цілому, що базується в основному на використанні новітніх технологій та виробництві високоякісних сучасних будівельних матеріалів.

У 2014 році на Вінниччині прийнято в експлуатацію 287,6 тис.м2 загальної площі житла, що на 18,4% менше, ніж у попередньому році, причому в міських поселеннях введено в експлуатацію 199,7 тис.м2 загального обсягу житла, а у сільській місцевості – 87,9 тис.м2.

За підсумками роботи підприємств області у 2014 році спостерігалось нарощування обсягів виробництва у більшості видах економічної діяльності, пов`язаних з випуском будівельних матеріалів. Так, на 29,0% більше ніж торік, випущено продукції в добувній промисловості та розробленні кар`єрів та на 15,2% – на підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з неї, крім меблі. Тоді, як у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції зафіксовано падіння обсягів виробництва на 4,7%.

Перевищено обсяги 2013 року у випуску конструкцій збірних будівельних з чавуну та сталі – в 1,8 раза, вапна гашеного і негашеного – на 41,6%, брусків, планок та фризів для паркетного покриття підлоги профільованих – на 18,8%, споруд збірних з деревини – на 16,3%,  розчинів бетонних, готових для використання – на 2,4%. У 1,8 раза зросло виробництво вікон, дверей, їх рам, порогів з металів чорних та на 9,0% – вікон, дверей, їх рам, порогів дерев’яних, разом з тим, випуск аналогічної продукції з пластмас зменшено на 24,3%.

Скорочено випуск наступних видів будівельної продукції: цегли керамічної невогнетривкої будівельної, елементів конструкцій збірних для житлового чи цивільного будівництва – на 4–9%, деревини, вздовж розпиляної чи розколотої завтовшки більше 6мм, сумішей асфальтових для дорожнього покриття, каменю декоративного і будівельного – на 15–24%, блоків та цегли з цементу та бетону або каменю штучного – більш, ніж на половину.

У 2014 році кар’єри області на 11,0% зменшили виробництво щебеню, гранул та каменю дробленого, водночас, на 17,6% зросло видобування граніту, пісковику і каменю декоративного чи будівельного іншого.

У І півріччі 2015 року індекс промислового виробництва у обробленні деревини та виробництві виробів з деревини, крім меблів перевищив рівень відповідного періоду попереднього року на 1,0%, а у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції зменшився на 9,3%. Падіння виробництва спостерігається і у добувній промисловості та розробленні кар`єрів, де обсяги виробництва не досягли рівня січня–червня 2014 року на 1,5%.

У січні–червні 2015 року виробництво гранул, гальки, гравію, щебеню і каменю дробленого майже на 30 відсотків не досягло рівня відповідного періоду попереднього року, граніту необробленого або начорно обробленого – на 47,4%. Також, зменшено виробництво елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю та деревини уздовж розпиляної чи розколотої на 28,3 та 12,2%, відповідно. В той же час, спостерігається зростання виробництва окремих видів будівельних матеріалів. Так, на 21,7% більше вироблено споруд збірних дерев’яних, на 18,3% – розчинів бетонних, готових для використання, на 10,2% – цегли керамічної невогнетривкої будівельної.

 

Заступник начальника                                                                                   В.Б.Моісеєв

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 61

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області