ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у травні 2015 року Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє.

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у травні 2015р. склала 282,1 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 3387 грн., який у 2,8 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у травні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1218 грн.).

Збільшення рівня середньої заробітної плати у травні 2015р. порівняно з квітнем 2015р. відбулося в більшості видів економічної діяльності: від 10,3% в діяльності з тимчасового розміщування і організації харчування  до 2,1% – в діяльності операцій з нерухомим майном.

Зменшення рівня середньої заробітної плати у травні 2015р. порівняно з квітнем 2015р. – від 1,8% у фінансовій та страховій діяльності до 0,2% у діяльності інформації та телекомунікацій.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у травні спостерігався у працівників фінансових і страхових установ та інформації і телекомунікацій, розмір оплати праці яких перевищив середній розмір по економіці області в 1,5–1,4 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 2,0 та 1,6 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у травні були працівники, зайняті у поштовій і кур'єрській діяльності та тимчасовому розміщуванні й організації харчування, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 47,6% та 71,4 % середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у травні 2015р. Вінниччина посідала 14 місце. Серед 11 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2894 грн.) виділяється Чернівецька область. Водночас, найвищий рівень (4952 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 22,5% вище середнього показника по Україні та в 1,5 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Заступник начальника                                                                                     О.В.Шевченко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області