ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про адміністративні правопорушення в 2014 році у Вінницькій області Печать
Прес-випуски 2015

Головне управління статистики у Вінницькій області повідомляє:

Законодавство Укpаїни пpо адмiнiстpативнi пpавопоpушення має за мету охоpону пpав i свобод гpомадян, власностi, пpав i законних iнтеpесiв пiдпpиємств, установ i оpганiзацiй, встановленого пpавопоpядку, змiцнення законностi, запобiгання пpавопоpушенням, виховання гpомадян у дусi точного i неухильного додеpжання Конституцiї i законiв Укpаїни.

Протягом 2014р. в області спостерігалось зменшення кількості правопорушень адміністративного законодавства. За минулий рік розглянуто 154,1 тис. справ, по яких винесено постанови (рішення), що на 15% менше, ніж у 2013р.

Адміністративними правопорушеннями державі заподіяно майнової шкоди на суму майже 2 млн.грн., проте було відшкодовано лише її 6% (0,1 млн.грн.). 99% збитків завдано порушеннями законів і правил в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам’яток культурної спадщини.

У 2014р. накладено адміністративні стягнення на 148,0 тис. осіб (у 2013р. – на 176,2 тис. осіб). Адміністративні стягнення у вигляді штрафу застосовувались до 83% правопорушників, в результаті чого накладено штрафів на суму 42,8 млн.грн., з яких сплачено добровільно 27,3 млн.грн. Середній розмір накладеного у 2014р. штрафу становив 347 грн. (у 2013р. – 249 грн.).

Кожному восьмому з правопорушників було винесено попередження; на решту порушників було накладено адміністративний арешт (2%), позбавлено їх спеціального права (1%), направлено на громадські та виправні роботи (1%), а також вилучено й конфісковано предмети та гроші.

Як і в попередні роки, найбільш значну частку (82 тис. справ або 53%) становлять правопорушення, скоєні на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку. Основними правопорушеннями в цій сфері є порушення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху (47 тис. справ); керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного,  наркотичного або іншого сп’яніння (10 тис. справ); порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правил користування ременями безпеки або мотошоломами (майже 8 тис. справ). За адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку до відповідальності у 2014р. притягнуто 80 тис. осіб, з яких 75 тис. осіб оштрафовано на суму 35,9 млн.грн. (середній розмір штрафу становив  477 грн.).

Друге місце – 37 тис. справ (24%), посідають правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. Основними порушеннями у цій сфері є розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді – 15 тис. справ та куріння тютюнових виробів у заборонених місцях – 5 тис. справ. У порівнянні із 2013р. кількість осіб, щодо яких розглядалися адміністративні справи у цій сфері, зменшилася на 20%. За розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді попереджено 11 тис. осіб і оштрафовано 3 тис. осіб на суму 157,9 тис.грн. (середній розмір штрафу становив 49 грн.), за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях попереджено майже 4 тис. порушників й оштрафовано майже 1 тис. осіб на суму 97,0 тис.грн. (середній розмір штрафу – 113 грн.).

Значну частину становлять правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління – 19 тис. справ або 12%. Основними правопорушеннями у цій сфері є: проживання без паспорта – 8 тис. справ; умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності – майже 4 тис. справ; порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік – 1,5 тис. справ. За дані правопорушення попереджено майже 2 тис. осіб й оштрафовано більше 16 тис. осіб на суму 1,4 млн.грн. (середній розмір штрафу – 84 грн.).

 

Перший заступник начальника                                                                   С. В. Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432)  52 57 65

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області