ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
3 грудня – Міжнародний день інвалідів Печать
Прес-випуски 2013

Третього грудня українське суспільство разом із світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. На сьогодні для України проблема захисту інвалідів набуває значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення держави. По Україні чисельність осіб з особливими потребами у розрахунку на 1000 населення на початок 2013 року становила 61 особу (по Вінницькій області – 71).

Держава бере на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових, психологічних умов життя, надає їм пільги, конституційно гарантує рівні з усіма іншими громадянами можливості для освіти, участі в економічній, політичній, соціальній та інших сферах життя суспільства.

На початок 2013 року на Вінниччині за даними Пенсійного фонду, Мінсоцполітики та МОЗ налічувалося 115,1 тис. інвалідів. Із них: інвалідів I групи – 14,4 тис. осіб, II групи – 36,1 тис. осіб, III – 58,0 тис. осіб, дітей-інвалідів до 18 років – 6,6 тис. осіб. Станом на 01.01.2013 року пенсію за інвалідністю отримували 63,2 тис. осіб, середній розмір якої з урахуванням цільової грошової допомоги складав 1259,0 грн. (станом на 01.10.2013 року 63,9 тис. осіб отримують щомісяця в середньому 1248,4 грн.).

Протягом минулого року лави інвалідів поповнило 172 тисячі українців. По Вінницькій області ця цифра становить 7 тис. осіб. Причому, інвалідність «молодшає» – більшість із них люди середнього віку, працездатні. У 2012 році було вперше визнано інвалідами більш ніж 5 тис. мешканців області працездатного віку. Причини банальні і відомі всім: травматизм на виробництві, дорожньо-транспортні пригоди, екологічні проблеми, внаслідок чого – знижений імунітет і високий рівень захворюваності. Минулого року 19% вперше визнані інвалідами через новоутворення; через хвороби системи кровообігу – 28%; хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини – 12%. Зростає щороку й кількість дітей із вродженими аномаліями, які, підійшовши до повноліття, одержать не лише паспорти, але й групу інвалідності. На початок 2013 року у Вінницькій області налічувалося майже 7 тис. дітей-інвалідів до 18 років (що складає 6% від загальної чисельності інвалідів).

Однією з надійних форм соціального захисту людей з особливими потребами є організація соціально-побутового та медичного обслуговування їх через мережу інтернатних установ, територіальних центрів і відділень соціальної допомоги, яка постійно вдосконалюється. У Вінницькій області діють 7 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих на 1626 місць та 3 будинки-інтернати для інвалідів-дітей на 415 місць. У 2012 році 33 територіальних центри надавали побутову і медико-соціальну допомогу в умовах стаціонарного, тимчасового, денного перебування і вдома. Серед інших видів соціальної допомоги інвалідам слід назвати забезпечення їх спеціальним автотранспортом. На початок 2013р. 5,6 тис. інвалідів області потребували забезпечення спецавтотранспортом, із них протягом минулого року 0,5 тис. осіб мають право на позачергове забезпечення автомобілем.

Інваліди, люди з особливими потребами, потребують не лише прямої фінансової допомоги на прожиття з бюджету, а й можливості своєю власною працею заробити собі і своїй родині. Тим самим вони не лише забезпечать себе матеріально, але й повноцінно адаптуються у суспільство. За даними Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики України по Вінницькій області на 1 січня 2013 року було створено 55 вільних робочих місць для інвалідів та працевлаштовано 630 осіб.

На початок 2013/14 навчального року в області у вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації здобувають освіту 688 осіб, що мають інвалідність.

Люди з обмеженими можливостями беруть активну участь у громадському житті. На Вінниччині діють міська організація соціального розвитку та становлення окремих категорій молоді «Паросток», міська громадська організація допомоги дітям-інвалідам з інтелектуальними вадами «Надія», обласна організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія». Мета цих об’єднань – спільне розв’язання проблем соціального, культурного, правового плану.

Перший заступник начальника                                                              С.В. Рибалко

Довідки за телефоном: (432) 52 57 65

Обновлено 28.11.2013 15:15
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області