ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у вересні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у вересні 2013р. склала 302,3 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2639 грн., який у 2,3 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у вересні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у вересні 2013р. порівняно з серпнем 2013р. від 0,2% до 12,8% відбулося у таких видах економічної діяльності: транспорт та складське господарство; наукові дослідження та розробки; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок; інформація та телекомунікації; тимчасове розміщення й організація харчування; освіта. Зменшення від 10,2% – у державному управлінні до 0,8% – у промисловості.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових і страхових установ та транспорту і складського господарства, розмір оплати праці яких у вересні перевищив середній розмір по економіці області відповідно в 1,5 та 1,4 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (у 2,6 раза) та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,6 раза. Разом з тим, найменш оплачуваними у вересні були працівники, зайняті у тимчасовому розміщуванні й організації харчування та поштовій і кур'єрській діяльності розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 60,2% та 53,5% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у вересні 2013р. Вінниччина посідала 18 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2312 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3787 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 16,1% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Перший заступник начальника                                                                                       С.В.Рибалко

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області