ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
3 листопада – День працівника соціальної сфери Печать
Прес-випуски 2013

Традиційно в першу неділю листопада держава і суспільство поздоровляють працівників, які стоять на захисті прав і свобод соціально незахищених верств населення, щодня турбуються про пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, дітей і молодь, вирішують питання зайнятості, оплати праці, призначення пенсій, державних компенсацій і інших соціальних виплат.

З року в рік все більшого значення набуває таке важливе питання як посилення ефективності та підвищення рівня державної соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам, в першу чергу багатодітним сім’ям та сім’ям, які виховують неповнолітніх дітей. Державна підтримка малозабезпечених верств населення в Україні здійснюється шляхом надання сім’ям з обмеженим достатком державної соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та грошових субсидій на придбання палива, інших соціальних виплат та компенсацій.

Органами соціального захисту населення у 2012 році було виявлено більше 38 тис. громадян, які перебували у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом, катастрофою, іншими обставинами і потребують допомоги, з числа яких 1,1 тис. осіб отримали грошову, а 17,4 тис. – натуральну допомогу. Середній розмір такої допомоги одній особі становив, відповідно, 208 та 86 грн. Протягом минулого року державну соціальну допомогу отримали 12,2 тис. малозабезпечених сімей на загальну суму 16,8 млн.грн., середній розмір якої становив 1378 грн. Малозабезпечені громадяни одержували також натуральну допомогу продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, ліками, предметами медичного призначення та іншими видами допомоги.

У 2012 році було здійснено 18,6 тис. виплат одноразової допомоги при народженні дитини, середній розмір якої становив 9071 грн. Щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку отримують на майже 48 тис. дітей (середній розмір якої на початок 2013 року становив 391 грн.).

Протягом січня–вересня 2013 року за субсидіями на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг звернулося 32,7 тис. сімей, призначено субсидій – 30,1 тис. сімей на суму 2,0 млн.грн. (середня сума призначеної субсидії на одну сім’ю у вересні 2013 року становила 42,9 грн.). За допомогою на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою з початку 2013 року звернулося 34,3 тис. сімей. Призначено субсидій готівкою 31,5 тис. сімей на суму 21,8 млн.грн., середній розмір якої на одну сім’ю у вересні становив 740,1 грн.

В даний час збільшується кількість одиноких непрацездатих громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування вдома. У 2012 році надомним обслуговуванням у Вінницькій області було охоплено майже 21 тис. одиноких громадян та інвалідів.

Також, на Вінниччині діють 33 територіальних центри (27 у сільській місцевості, 6 – у містах). Всього в області виявлено 55,6 тис. громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, з яких 32,7 тис. осіб мешкають у сільській місцевості. Станом на 01.01.2013 року відділеннями терцентрів обслуговувалося майже 30 тис. чоловік.

Крім того, у Вінницькій області функціонують 2 будинки-інтернати геріатричного профілю та 5 психоневрологічних інтернатів, а також 3 дитячі будинки-інтернати, у яких на початок цього року на повному державному утриманні перебувало майже 2 тис. осіб (1505 дорослих та 388 дітей).

Незважаючи на те, що мережа будинків-інтернатів повністю задовольняє потреби регіону, з 2000 року було започатковано ідею створення при територіальних центрах відділень для постійного проживання літніх одиноких громадян та інвалідів. Цей досвід і час довели, що такі установи мають функціонувати в кожному районі. Саме тому, враховуючи потребу місцевих мешканців, ветеранів війни та праці, які не мають бажання покидати свій рідний район, проте потребують постійного стороннього догляду, при територіальних центрах області створено 24 відділення постійного проживання, розрахованого на 715 ліжко-місць, у яких станом на 01.01.2013 року проживала 631 особа, в тому числі у сільській місцевості у 22 таких відділеннях на 660 ліжко-місць проживало 573 особи.

Перший заступник начальника                                                          С.В. Рибалко

Довідки за телефоном (0432) 52 57 65

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області