ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Оздоровлення дітей області влітку 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Діти та молодь є одним з пріоритетів політики держави. Від рівня їх здоров’я великою мірою залежить формування трудового та інтелектуально-го потенціалу України. Протягом останніх десяти років у Вінницькій області спостерігається зростання захворюваності дітей на новоутворення, хвороби ендокринної системи, нервової системи, кістково-м’язової системи і сполучної тканини, сечостатевої системи, розлади харчування, порушення обміну речовин.

З метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення дітей та підлітків в області було організовано функціонування 826 дитячих оздоровчих закладів (таборів), що на 1,6% більше, ніж влітку минулого року.

Відпочинок та оздоровлення дітей в області забезпечували 15,4 тис. працівників дитячих оздоровчих закладів, з яких 67% складають педагоги-вихователі, 11% – працівники кухні, 5% - медичні фахівці, а решта – адміністративно-господарський персонал.

Загалом за літній сезон в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку оздоровлено більше 81 тис. осіб, що становить 52% від загальної кількості дітей шкільного віку.

В стаціонарних закладах оздоровилось більше 11 тис. дітей та підлітків. А саме, в позаміських закладах оздоровлення – 9,0 тис. осіб та закладах оздоровлення санаторного типу – 2,4 тис. осіб. Відпочивали та оздоровлювались на Вінниччині діти та підлітки з інших регіонів нашої країни. А саме 1298 дітей з Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей, міст Києва та Севастополя були оздоровлені на території нашої області.

Для відпочинку дітей при школах було організовано 801 заклад відпочинку з денним перебуванням, де провели своє дозвілля майже 69 тис. школярів, або 85% від загальної кількості оздоровлених дітей.

За останні роки особливої гостроти набула проблема оздоровлення дітей соціально незахищених категорій.

Влітку цього року було оздоровлено 1,6 тис. дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 15,2 тис. дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей та 1 тис. інвалідів.

Особливої уваги щодо відпочинку та оздоровлення потребують діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із 18,3 тис. дітей, що перебували під наглядом в медичних закладах Міністерства охорони здоров’я на початок року відпочили та оздоровились в таборах області 4,3 тис.осіб, що становить 23%.

Загальна вартість перебування дітей у оздоровчих закладах влітку 2013 року у позаміських закладах оздоровлення та закладах санаторного типу склала 32,1 млн.грн., (що на 13,8% більше, ніж в минулому році).

Середня вартість одного людино-дня перебування дитини у закладах відпочинку залишилась майже на рівні минулого року і склала 10 грн., в стаціонарних закладах оздоровлення цей показник збільшився на 4% і становив 103 грн.

Перший заступник начальника                            С.В. Рибалко

Довідки за телефоном:  52 57 65

Обновлено 28.10.2013 15:45
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області