ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у серпні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у серпні 2013р. склала 302,2 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2657 грн., який у 2,3 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у серпні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у серпні 2013р. порівняно з липнем 2013р. відбулося у таких видах економічної діяльності: фінансовій та страховій – на 1,1%, інформація та телекомунікації  – на 1,5%, поштовій та кур'єрській діяльності – на 5,0% та  наданні інших видів послуг – на 17,6%. Зменшення від 19,6% – у закладах освіти до 0,5% на  підприємствах транспорту та складського господарства.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових та страхових установ, розмір оплати праці яких у серпні перевищив середній розмір по економіці області в  1,5 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (у 2,4 раза) та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,5 раза. Разом з тим, найменш оплачуваними у серпні були працівники, зайняті у тимчасовому розміщуванні й організації харчування та поштовій і кур'єрській діяльності розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 54,3% та 56,9% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у серпні 2013р. Вінниччина посідала 20 місце. Серед 7 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2404 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень 3820 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 15,6% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

 

В.о. начальника                                                                                                                С.В.Рибалко

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області