ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського дня бібліотек Печать
Прес-випуски 2013

У 2012 році бібліотечне обслуговування в області здійснювали 995 масових та універсальних бібліотек, з яких 953 (96%) – це бібліотеки системи Міністерства культури і туризму України, 2 (0,2%) – профспілкових організацій. У минулому році в розрахунку на 100 тис. мешканців області припадала 61 бібліотека. Переважна більшість бібліотечних установ 846 (або 85%) знаходиться у сільській місцевості – 104 бібліотеки на 100 тис. осіб. На Вінниччині діють 3 обласні, 36 – дитячих і 2 бібліотеки – для юнацтва. Крім того, в області працює 928 бібліотек навчальних закладів, серед них 865 (93%) – бібліотеки загальноосвітніх навчальних закладів, 35 (4%) – професійно-технічних навчальних закладів, 28 (3%) – вищих навчальних закладів.

У подальшому сприянні та виконанні інформаційних та документальних функцій бібліотек значну роль відіграє бібліотечний фонд. Книгозбірні масових бібліотек області нараховують 16,3 млн. примірників, що складає 1000 примірників в розрахунку на 100 осіб. Серед фондів бібліотек друковані видання складають 99%, з яких видання українською мовою становлять 51%, російською – 48%, решта – мовою компактно проживаючих національних меншин та іншими мовами. У 2012 році зареєстровано 680,4 тис. читачів, яким протягом року було видано 13,4 млн. прим. книжок та журналів (у розрахунку на 1 читача – це 20 прим.).

Протягом останніх років дещо покращилось поповнення бібліотечних фондів новою літературою. Минулого року до книгозбірень надійшло 220,6 тис. документів, з них 27,6 тис. прим. на суму 1,6 млн.грн. за рахунок бюджетних асигнувань. Середньообласний показник надходження нових книг на одну бібліотеку (без урахування обласних) становив 105 примірників.

Для ефективного доступу до інформації населення області бібліотеками передплачено 14,6 тис. примірників газет та журналів на суму 1,1 млн.грн.

Бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів області здійснюють 1704 бібліотечних працівника, які урізноманітнюють форми та зміст соціокультурної діяльності, спрямованої на популяризацію творчості письменників, визначення знаменних та пам’ятних дат, ювілеїв діячів культури, мистецтва, літераторів. Бібліотечні працівники постійно у пошуках нових форм роботи: звернення до відвідувачів бібліотек, оформлення тематичних полиць, книжкових стелажів, запрошення на масові заходи, видання бібліографічних покажчиків й бібліотечних газет, створення веб-сторінок та дослідження попиту на вітчизняну книжкову продукцію.

Важливе місце в стратегії розвитку бібліотек області займає питання впровадження сучасних інформаційних технологій, створення власних електронних ресурсів та забезпечення вільного доступу користувача до інформації будь-якого рівня за допомогою Інтернету.

Помітні зрушення є в покращенні матеріально-технічної бази бібліотек на Вінниччині. Протягом 2012 року в бібліотечних установах області проведено ремонтні роботи на 1,5 млн.грн., також продовжується робота із заміни старого бібліотечного обладнання.

Незважаючи на складні умови, у яких функціонують бібліотеки, вони своєю соціально-зорієнтованою інформаційною діяльністю все більше завойовують до себе довіру, що дає їм право вважати себе істотною і важливою складовою соціально-культурного життя країни.

В.о. начальника                                                                               С.В. Рибалко

Довідки за телефоном 52 57 65

Обновлено 26.09.2013 14:04
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області