Гостроту сучасного життя з його повсякденними стресами, перевантаженістю, інформаційним засиллям можливо пом’якшити лише завдяки заняттям фізичною культурою та спортом.
В області приділяється увага розвитку фізичної культури та спорту. Загальна кількість осіб, що впродовж 2012 року займалася усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи, становила майже 183 тис., більшість з них – це діти та молодь. 84 тис. (або 46%) мешканців області задіяні фізкультурно-оздоровчою роботою у сільській місцевості.
Всіма видами спорту у минулому році займалося близько 25 тис. осіб, з яких чверть складають жінки. Майже 22 тис. осіб (88%) віддають перевагу літнім видам спорту. Зокрема, 6,6 тис. спортсменів (27%) займаються футболом, 3,4 тис. (14%) – волейболом, 2,1 тис. (8%) – легкою атлетикою, 1,3 тис. (5%) – баскетболом, 1,3 тис. (5%) – боксом.
У 64 дитячо-юнацьких школах, школах Олімпійського резерву та школі вищої спортивної майстерності у 2012 році навчалося майже 22 тис. дітей та молоді. Школами було підготовлено більше 5 тис. спортсменів II, III та юнацьких розрядів, 290 спортсменів I розряду, 172 кандидата у майстри спорту України, 40 майстрів спорту України та 1 майстер спорту України міжнародного класу.
У сфері фізичної культури та спорту області у минулому році працювало 2659 штатних працівників, з них майже 39% – у сільській місцевості. Серед штатних працівників кожна четверта – жінка. Із загальної кількості 1770 осіб (або 67%) працюють у навчальних закладах, 468 осіб (18%) – це тренери-методисти та викладачі, тренери зі спорту, 128 осіб (5%) – працівники спортивних шкіл.
До послуг спортсменів та фізкультурників області 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць і більше, 1676 спортивних майданчиків, 483 майданчики з тренажерним обладнанням, 451 футбольне поле, 13 тенісних кортів, 23 плавальних басейни тощо.
Сприяють проведенню спортивної роботи в області 3 центри «Спорт для всіх» та 5 дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання.
У сфері фізичної культури та спорту у 2012 році було використано 87,5 млн.грн. Зокрема, фінансування з державного бюджету склало 3%, з місцевих – 91%, спонсорська допомога та інші джерела фінансування – 6%. Слід зауважити, що для розвитку фізичної культури та спорту в області було використано на 10 млн.грн. більше, ніж у минулому році.
Яскравим стартом 2013 року стала перемога вінничанина Віктора Кіфоренка на Всесвітніх іграх у м.Кале (Колумбія) зі стрибків на акробатичній доріжці.
На чемпіонаті світу з біатлону (для спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату), здобула перемогу Ірина Буй.
У міжнародних змаганнях з олімпійських видів спорту найбільше відзначилися Анна Письменська (срібна призерка чемпіонату Європи зі стрибків у воду), Микола Буценко (срібний призер чемпіонату Європи з боксу) та Сергій Гуменний (3 місце на Всесвітній універсіаді з веслування академічного). Змагались за перемогу у Збірні Команді України на чемпіонаті Європи зі стрільби кульової, де посіли 1 загальнокомандне місце з 44 країн, вінничанки-призерки Олена Чеховська, Світлана Огер та Інна Клименко.
Важко переоцінити роль спорту в суспільстві, який пропагує здоровий спосіб життя та виховує у молоді працелюбнісь, мужність, патріотизм.
Перший заступник начальника С.В. Рибалко
Довідки за телефоном: (0432) 52 57 65
|