ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Дня фізичної культури та спорту Печать
Прес-випуски 2013

Гостроту сучасного життя з його повсякденними стресами, перевантаженістю, інформаційним засиллям можливо пом’якшити лише завдяки заняттям фізичною культурою та спортом.

В області приділяється увага розвитку фізичної культури та спорту. Загальна кількість осіб, що впродовж 2012 року займалася усіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи, становила майже 183 тис., більшість з них – це діти та молодь. 84 тис. (або 46%) мешканців області задіяні фізкультурно-оздоровчою роботою у сільській місцевості.

Всіма видами спорту у минулому році займалося близько 25 тис. осіб, з яких чверть складають жінки. Майже 22 тис. осіб (88%) віддають перевагу літнім видам спорту. Зокрема, 6,6 тис. спортсменів (27%) займаються футболом, 3,4 тис. (14%) – волейболом, 2,1 тис. (8%) – легкою атлетикою,  1,3 тис. (5%) – баскетболом, 1,3 тис. (5%) – боксом.

У 64 дитячо-юнацьких школах,  школах Олімпійського резерву та школі вищої спортивної майстерності у 2012 році навчалося майже 22 тис. дітей та молоді. Школами було підготовлено більше 5 тис. спортсменів II, III та юнацьких розрядів, 290 спортсменів I розряду, 172 кандидата у майстри спорту України, 40 майстрів спорту України та 1 майстер спорту України міжнародного класу.

У сфері фізичної культури та спорту  області у минулому році працювало 2659 штатних  працівників, з них майже 39% – у сільській місцевості. Серед штатних працівників кожна четверта – жінка.    Із загальної кількості 1770 осіб (або 67%) працюють у навчальних закладах, 468 осіб (18%) – це тренери-методисти та викладачі, тренери зі спорту, 128 осіб (5%) – працівники спортивних шкіл.

До послуг спортсменів та фізкультурників області 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць і більше, 1676 спортивних майданчиків, 483 майданчики з тренажерним обладнанням, 451 футбольне поле, 13 тенісних кортів, 23 плавальних басейни тощо.

Сприяють проведенню спортивної роботи в області 3 центри «Спорт для всіх» та 5 дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання.

У сфері фізичної культури та спорту у 2012 році було використано  87,5 млн.грн.  Зокрема, фінансування з державного бюджету склало 3%, з місцевих – 91%,  спонсорська допомога та інші джерела фінансування – 6%. Слід зауважити, що для розвитку фізичної культури та спорту в області було використано на 10 млн.грн. більше, ніж у минулому році.

Яскравим стартом 2013 року стала перемога вінничанина Віктора Кіфоренка на Всесвітніх іграх  у м.Кале (Колумбія) зі стрибків на акробатичній доріжці.

На чемпіонаті світу з біатлону (для спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату), здобула перемогу Ірина Буй.

У міжнародних змаганнях з олімпійських видів спорту найбільше відзначилися Анна Письменська (срібна призерка чемпіонату Європи зі стрибків у воду),  Микола Буценко (срібний призер чемпіонату Європи з боксу) та Сергій Гуменний (3 місце на Всесвітній універсіаді з веслування академічного). Змагались за перемогу у Збірні Команді України на чемпіонаті Європи  зі стрільби кульової, де посіли 1 загальнокомандне місце з 44 країн, вінничанки-призерки Олена Чеховська, Світлана Огер та Інна Клименко.

Важко переоцінити роль спорту в суспільстві, який пропагує здоровий спосіб життя та виховує у молоді працелюбнісь, мужність, патріотизм.

 

Перший заступник начальника                                                                                    С.В. Рибалко

 

 

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 65

Обновлено 11.09.2013 15:30
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області