Медичну допомогу населенню області в 2012 році надавали 146 лікарських амбулаторно-поліклінічних закладів, планова ємність яких 216 відвідувань за зміну в розрахунку на 10000 жителів, 64 лікарняних заклади на 12,8 тис. ліжок та 922 фельдшерсько-акушерських пункти.
На початок поточного року в медичних закладах області працювали майже 8 тис. лікарів усіх спеціальностей та більше 16 тис. працівників середнього медичного персоналу. В середньому, кожні 10 тис. жителів області обслуговують 48 лікарів та 103 особи середнього медичного персоналу.
Найбільше серед медичних фахівців терапевтів – 19%, хірургів – 15%, стоматологів – 9%, педіатрів та акушерів-гінекологів – по 6%. Більша половина (60%) лікарів області – це жінки, щодо середнього медичного персоналу, найбільше серед них медичних сестер – 72%, а жінки складають 91%.
Виключно важливе місце в системі охорони здоров’я по своєму змісту, об’єму і значенню займає позалікарняна допомога, основною формою якої є амбулаторно-поліклінічна допомога. Так, по системі Міністерства охорони здоров’я на амбулаторному прийомі, при відвідуванні лікарями хворих вдома (включаючи швидку, невідкладну термінову і планово-консультативну допомогу) мешканцями області було зроблено 15 млн 152 тис. відвідувань. В середньому кожний житель області 9 разів на рік відвідав лікаря або зробив виклик додому.
Швидку медичну допомогу населенню надавали 2 самостійні та 28 об’єднаних станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, в яких працювали 251 лікар та 783 працівники середнього медичного персоналу. За минулий рік ними виконано більше 420 тис. виїздів, під час яких 402 тис. хворим надана швидка медична допомога, в тому числі майже 93 тис., або 23% – сільським жителям. Крім того, більш як 69 тис. жителям області була надана амбулаторна допомога. В середньому за день було виконано 1151 виклик та майже 1,1 тис. хворим надана медична допомога.
Для ефективного оздоровлення та відпочинку населення Вінниччини працювали 22 санаторії, 6 санаторіїв-профілакторіїв, одна база відпочинку, де відпочивали та відновили своє здоров’я 61 тис. осіб, з них 9 тисяч (16 %) – дітей та підлітків.
Основними напрямками спеціалізації санаторіїв в області є лікування опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, органів дихання, кровообігу, а також захворювання нервової системи і туберкульозу.
Здоров’я населення є однією з головних умов соціального благополуччя й успішного економічного зростання, збільшення тривалості активного життя, поліпшення демографічної ситуації.
Заступник начальника О. В. Шевченко
|