ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у квітні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у квітні 2013р. склала 298,4 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2576 грн., який у 2,2 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у квітні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у квітні 2013р. порівняно з березнем 2013р. відбулося у більшості видах економічної діяльності (від 0,6% у поштовій та кур’єрській діяльності до 13,7% у сільському, лісовому та рибному господарствах),  крім професійної, наукової, технічної та фінансової і страхової діяльностях, підприємств інформації та телекомунікації, транспорту, де рівень середньої заробітної плати у порівнянні з березнем 2013 року зменшився відповідно на 2,6%–13,6%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових та страхових установ, розмір оплати праці яких у квітні перевищив середній розмір по економіці області в 1,5 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (в 2,2 раза), виробництву хімічних речовин і хімічної продукції та постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,4 та 1,3 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у квітні були працівники, зайняті у поштовій і кур’єрській діяльності та у тимчасовому розміщуванні й організації харчування, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 52,4% та 59,8% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у квітні 2013р. Вінниччина посідала 18 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2283 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3823 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 18,3% вище середнього показника по Україні та в 1,5 раза перевищував показник Вінницької області.

 

 В.о. начальника                                                                                                              С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області