ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До дня молодіжних і громадських організацій України Печать
Прес-випуски 2013

Сучасні дослідники визначають громадські організації та рухи як інститути громадянського суспільства, яке формується в Україні.

Громадянське суспільство – це сфера спілкування, взаємодії, спонтанної самоорганізації і самоврядування вільних індивідів на основі добровільно сформованих асоціацій, яка захищена необхідними законами від прямого втручання і регламентації з боку держави і в якій переважають громадянські цінності (доктор філософських наук А.Колодій).

Серед майже 4 тис. діючих громадських організацій Вінниччини 722 організації мають  статус  центральних органів та 3,1 тис. місцевих осередків. Серед  організацій, які мають місцевий статус 15 (0,5%)  організацій обласного значення, 14 (0,4%) – міського   значення, 195 (6,2%) – районного   значення та 2915 (93,0%) – первинних організацій.На обліку в громадських організаціях  перебувало 682,5 тис. членів.

У 2012 році громадська активність залишилась на рівні минулого року. Найбільш багаточисельними громадськими організаціями є  місцеві осередки районного та міського значення, в яких в середньому знаходилось на обліку,  відповідно, 83  та 22 особи, в первинних – 115 осіб. Громадські організації мають 400  колективних членів-організацій.

Для виконання ними статутних цілей було засновано 156  підприємств, установ та організацій. Їх кількість, у порівнянні з минулим роком,  збільшилась майже наполовину.

В зв’язку з завершенням виборчої компанії у минулому році показники політичної активності громадських організацій дещо знизилась.Однак, зросла кількість інших масових заходів.

Громадськими організаціями області протягом року проведено 3,4 тис. лекцій, 1,6 тис. з’їздів, конференцій, зборів, 1,0 тис. семінарів, 536 заходів по залученню коштів, 280 виставок, 191 мітинг та демонстрацію.

На Вінниччині діє одна міжнародна громадська організація «Регіональний центр транскордонного співробітництва Єврорегіон «Дністер» та чотири всеукраїнські громадські організації, серед яких – Асоціація працівників медичних вузів України, в яку входять 18 колективних членів, на обліку знаходиться 12 тис. членів. Асоціацією була проведена нарада ректорів медичних вузів України, метою якої було обговорення реформування вищої медичної освіти, організація навчання іноземних громадян. Одним із активних членів Асоціації є Вінницький національний медичний університет ім.М.І. Пирогова.

У 2012р. на рахунки громадських організацій надійшло 53,5 млн. гривень, з них 16,0% – надходження з державного бюджету, 23,0% склали надходження від благодійності, 20,0% – членські внески.

Протягом року було використано 49,2 млн. гривень, з них 24,0% склали матеріальні витрати та оплата послуг, 40,0% – оплата праці, 12,0% – на благодійну діяльність.

У структурі громадських організацій за спрямуванням та видами діяльності у 2012р. кожна шоста – оздоровча та фізкультурно-спортивна, кожна восьма – професійної спрямованості, кожна дев’ята – об’єднання ветеранів та інвалідів,  кожна одинадцята – молодіжна організація.

На Вінниччині діє 109 (4%)  – організацій національних та дружніх зв’язків, 122 (4%) – освітніх, культурно-виховних, 71 (3%) – об’єднань охорони природи (екологічних), 65 (2%) жіночих організацій, 55 (2%) – дитячих організацій, 40 (1%) – науково-технічних товариств, творчих об’єднань, 38 (1%) – об’єднань по захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед інших громадських організацій (891) – правозахисні, бізнес-асоціації тощо.

 

Перший заступник начальника                                                                                       С.В.Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області