ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня музеїв Печать
Прес-випуски 2013

Робота музеїв області протягом 2012р. була спрямована на поліпшення обліку, збереження і популяризацію пам’яток музейного фонду, реалізацію завдань державних і регіональних програм розвитку культури і духовного відродження.

У 2012р. в області працювало 19 самостійних музеїв, що мають статус юридичних осіб (з них 10 – комплексних, 4 – історичних, 2 – літературних,  2 – художніх) та 18 відокремлених підрозділів для музейного показу, що працювали як музеї. Крім того, в області діяло 79 самодіяльних музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів Вінниччини.

В області з 1947р. діє  Національний  Музей-садиба М.І. Пирогова, який занесений до Державного реєстру культурної спадщини України як пам’ятка національного значення.

В сільській місцевості працювало 2 музеї, у яких налічується близько 3 тис. музейних предметів основного фонду. Протягом минулого року сільські музеї мали змогу експонувати 49% своєї колекції.

Основний фонд музеїв  у 2012 році склав майже 170 тис. експонатів,  і протягом року збільшився майже на 5 тис. предметів. 92%  основного фонду – це речові, писемні, природничі предмети та фото.

Комплектування музейних колекцій минулого року здійснювалось переважно шляхом подарункових надходжень. За бюджетні кошти придбано 12 музейних предметів на суму 7 тис. гривень.

Наукову інвентаризацію протягом року пройшли більше 4 тис. предметів основного фонду. Через нестачу експозиційних площ музеї мали змогу демонструвати лише 18% експонатів свого основного фонду, зокрема: історичні – 63%, художні – 20%, комплексні – 17%, а літературні –  10%.

Потребують реставрації майже 15 тис. (9%) предметів основного фонду музеїв області, найбільше – у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї – 12% предметів. Відреставровано за минулий рік лише 49 речових та писемних предметів, або 0,3% від потреби.

За 2012 рік музеї області відвідали 668 тис. осіб (в середньому 37 відвідувачів на один музей), з них  81% – відвідали музеї м.Вінниці. В музейних закладах області працювало 276 спеціалістів, з них 122 наукових працівника. Фахівці музеїв області були організаторами проведення та брали активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, засіданнях «круглих столів».

Протягом 2012 року 17 музеїв області організували 383 виставки (в середньому 23 на один музей), зокрема 12 з них ( або 63% до загального числа музеїв) проводили виставки за межами музеїв. За минулий рік проведено більш ніж 15 тис. екскурсій (в середньому 852 на один музей), якими було обслуговано 325 тис. екскурсантів.

Діяльність музеїв у 2012 році була насичена культурно-мистецькими подіями, пов’язаними з відзначенням 80-річчя утворення Вінницької області, 67-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, 23-ої річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Республіки Афганістан, Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Значною подією у музейних закладах області є проведення обласних мистецьких свят, фестивалів та пленерів. А саме: кобзарського мистецтва «Струни вічності» (Вороновицький музей історії авіації та космонавтики), всеукраїнське свято-пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг» (Державний історико-культурний заповідник «Буша») та інші.

З нагоди  пам’ятних дат у музейних закладах області проведено соціокультурні та мистецькі акції, що пропагують українську державність та державотворчі процеси, проводилися тематичні екскурсії, лекції, зустрічі, виїзди автомузеїв.

 

Перший заступник начальника                                                                                      С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області