ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у березні 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у березні 2013р. склала 295,1 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2538 грн., який у 2,2 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у березні: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Збільшення рівня заробітної плати у березні 2013р. порівняно з лютим 2013р. відбулося у всіх видах економічної діяльності (від 1,2% у сільському, лісовому та рибному господарствах до 25,7% на підприємствах транспорту, у складському господарстві та кур’єрській діяльності),  крім надання  інших видів послуг, де рівень середньої заробітної плати у порівнянні з лютим 2013 року зменшився на 4,6%.

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових та страхових установ, розмір оплати праці яких у березні перевищив середній розмір по економіці області в 1,6 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (в 2,7 раза), постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, виробництву харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів та виробництву хімічних речовин і хімічної продукції, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,5 та 1,3 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у березні були працівники, зайняті у поштовій та кур’єрській діяльності і у діяльності охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 52,9% та 78,0% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у березні 2013р. Вінниччина посідала 18 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2242 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3706 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 15,4% вище середнього показника по Україні та в 1,5 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Перший заступник начальника                                                                                      С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області