ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Заробітна плата працівників області у лютому 2013 року Печать
Прес-випуски 2013

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у лютому 2013р. склала 295,2 тис. осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 2385 грн., який у 2,1 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у лютому: розмір мінімальної заробітної плати, який дорівнював прожитковому мінімуму для працездатної особи (1147 грн.).

Зменшення рівня заробітної плати у лютому 2013р. порівняно з січнем 2013р. відбулося у діяльності сільського господарства (3,3%), фінансовій та страховій діяльності (2,8%), транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності (2,0%), оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів (1,8%), у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування та мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (1,4%).

Найвищий рівень середньої заробітної плати у працівників фінансових та страхових установ, розмір оплати праці яких у лютому перевищив середній розмір по економіці області в 1,6 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано на підприємствах по виробництву основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (в 2,7 раза), постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, виробництву харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по області в 1,6 та 1,3 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у лютому були працівники, зайняті у поштовій та кур’єрській діяльності і у діяльності охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги, розмір нарахованої заробітної плати яких не перевищив відповідно 58,6% та 80,1% середнього по економіці області рівня.

Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у лютому 2013р. Вінниччина посідала 19 місце. Серед 9 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (2125 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень (3450 грн.) заробітної плати був у працівників Донецької області, який на 13,4% вище середнього показника по Україні та в 1,4 раза перевищував показник Вінницької області.

 

Перший заступник начальника                                                                                     С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області