ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств області Печать
Прес-випуски 2013

Зовнішньоторговельний оборот товарів та послуг за 2012р. склав 1220 млн.дол. США, що більше, проти 2011р., на 79 млн.дол.

Обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно, 652 і 498 млн.дол., що засвідчує перевагу вивозу товарів над ввозом. Баланс зовнішньої торгівлі товарами стабільно продовжує залишатись позитивним і становить 154 млн.дол. Зовнішньоторговельні операції з товарами суб’єкти господарювання області здійснювали з партнерами із 110 країн світу.

Провідними країнами в зовнішній торгівлі товарами є Російська Федерація (204 млн.дол.), Білорусь (173 млн.дол.), Польща (122 млн.дол.), Німеччина (98 млн.дол.), Китай (66 млн.дол.), Молдова (41 млн.дол.), Казахстан (33 млн.дол.) та Італія (32 млн.дол.). Крім того, великі обсяги зовнішньої торгівлі належать, також, Азербайджану, Австрії, Іспанії, Нідерландам, Румунії, Угорщині, Франції, Індії, Туреччині, Єгипту та Вірґінським Островам (Брит.).

Товарна структура зовнішньої торгівлі товарами області на протязі багатьох років залишається відносно стабільною з незначним відсотковим коливанням. Основу її складають жири та олії тваринного або рослинного походження, готові харчові продукти і мінеральні продукти. Крім того, вагома частка належить продуктам рослинного походження; машинам, обладнанню та механізмам, електротехнічному обладнанню; продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості; засобам наземного транспорту, деревині і виробам з деревини та текстильним матеріалам і текстильним виробам. Так,  іноземними  резидентами  закуплено  на Вінниччині 1358 т м’яса великої рогатої худоби (яловичини), 6658 т молока і молочних продуктів, 227 тис.т зернових культур, 113 тис.т олії соняшникової, 24 тис.т цукру білого, 241 тис.дал. горілки, 172 тис.м3 лісоматеріалів. Суб’єктами господарювання Вінниччини закуплено у іноземних партнерів 3840 т м’яса і субпродуктів домашньої птиці, 2934 т м’яса свиней (свинини), 34 тис.т бензинів автомобільних, 72 тис.т дизельного пального (газойлів), 55 тис.т добрив, 2887 тис.м2 тканин різних видів, 16 тис.т прокату чорних металів, 2900 тис.шт. машин пральних побутових, 2045 тракторів, 5889 автомобілів вантажних, 454 автомобілі легкові, 71 машину сільськогосподарську для обробки ґрунту та 29 комбайнів зернозбиральних.

Зовнішньоторговельний оборот послуг за 2012р. становив 69 млн.дол. Обсяги експорту та імпорту послуг склали, відповідно, 46 та 23 млн.дол. Підприємства Вінниччини надавали послуги резидентам із 100 країн світу, а отримували з 47 країн.

Основними споживачами послуг були Кіпр, Німеччина, Ґібралтар, Ізраїль, Російська Федерація, Вірґінські Острови (Брит.), Польща, Йорданія, Румунія та Велика Британія. Іноземним резидентам надавались, в основному, комп’ютерні послуги (23 млн.дол.), послуги у виробництві готового одягу та хутра (10 млн.дол.) та послуги у сфері вищої освіти (5 млн.дол.).

Провідними партнерами в імпорті послуг є такі країни, як Кіпр, Польща, Німеччина, Австрія, Російська Федерація та Велика Британія. Основою імпорту послуг є послуги, пов’язані з ліцензійною діяльністю. Їх отримано на 10 млн.дол. Крім того, в значних обсягах отримувались послуги з реклами і вивчення ринку та транспортні послуги (по 3 млн.дол.).

 

Перший заступник начальника                                                                                  С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області