ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До дня енергетика Печать
Прес-випуски 2012

Особливе місце в розв’язанні головних проблем, що стоять перед країною, належить енергетиці, від розвитку якої залежить економічний стан суспільства, а також стан навколишнього середовища.

Енергетична галузь на сьогодні забезпечує потреби країни в електричній енергії й може виробляти значний обсяг електроенергії для експорту.

Енергетична палітра Вінницької області представлена тепловими електростанціями, малими гідро та сонячними електростанціями.

Ладижинська ТЕС залишається найбільшим підприємством енергетики області, яке забезпечує електроенергією не тільки Вінницький, але й ряд інших регіонів. Підприємство займає 94% загальнообласного виробництва електроенергії.

Не малу роль в енергетичній галузі області відіграють гідроелектростанції, які являються одними з найефективнішими джерелами електроенергії, переваги яких полягають у тому, що вони виробляють електроенергію, яка у 5–6 разів дешевша, ніж на ТЕС.

В останні роки на Вінниччині відбувається процес реконструкції нових та відновлення довгий час не функціонуючих гідроелектростанцій. Компанія ТОВ «Енергоінвест» експлуатує 10 малих ГЕС у Вінницькій області, питома вага яких в виробництві електроенергії гідроелектростанціями області складає 60%.

В зв’язку з загостренням енергетичних проблем та необхідністю енергозбереження все більше приділяється уваги використанню відновлювальної енергії. Одне з найпомітніших місць серед альтернативних джерел енергозбереження займає сонячна енергетика. Не є виключенням і Вінниччина.

Компанія ТОВ «Енергоінвест» завершила будівництво Слобода-Бушанської сонячної (СЕС) в Ямпільському районі, потужністю 1875 кВт. Сонячна електростанція складається з 2432 сонячних батарей.

За 11 місяців 2012 року сонячними електростанціями області вироблено електроенергії майже в 16 разів більше ніж за 2011 рік. За сонячним джерелом енергії – майбутнє, воно чисте, безпечне для клімату і практично невичерпне.

За останні роки в області спостерігається коливання темпів виробництва електроенергії. Так, в 2010 році випуск електроенергії перевищив рівень виробництва 2009 року на 2,9%, тоді як в 2011 році виробництво електроенергії в порівнянні з попереднім роком скоротилося на 6,1%.

Позитивна тенденція щодо виробництва електричної енергії в області складається в 2012 році. Так, за 11 місяців поточного року випуск електроенергії в області складає 4187 млн.кВт.год, що перевищує рівень відповідного періоду минулого року на 28%, а також минулорічний (2011р.) – майже на 16%. Збільшення обсягів виробництва електроенергії забезпечено роботою Ладижинської ТЕС, ріст виробництва якої складає, відповідно, 29% та 18%. Зростання обсягів на підприємстві в поточному році обумовлено навантаженням енергоблоків через збільшення замовлень на виробництво електричної енергії.

Обновлено 20.12.2012 17:43
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області