ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Білорусь – надійний торговельний партнер Вінниччини Печать
Прес-випуски 2012

Співробітництво з іншими країнами світу в області зовнішньої торгівлі суттєво впливає на економічний розвиток Вінниччини. Так, в січні–жовтні 2012 року наш регіон співпрацював з 10 країнами СНД. Серед цих країн за обсягами зовнішньоторговельного обороту Білорусь посідає друге місце і поступається лише Російській Федерації.

Зовнішньоторговельний оборот Білорусі склав 158 млн.дол. США. Обсяги експорту та імпорту становили, відповідно, 37 млн.дол. та 121 млн.дол.

Експорт товарів до Білорусі різноманітний. Його основою є готові харчові продукти, на які припадає майже дві третини загального обсягу. Так, в січні–жовтні 2012 року експортовано плодів та горіхів 2626 т, соків з плодів та овочів 1321 т і макухи та інших твердих відходів 642 тис.т. Значні обсяги експортних поставок належать також жирам та олії тваринного або рослинного походження (3633 тис.дол.) і продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (3158 тис.дол.). Крім того, мали місце поставки виробів столярних, дроту з вуглецевої сталі, радіаторів для центрального опалення, насосів для рідин, промислового обладнання, центрифуг, машин посудомийних, машин для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур, електричних водонагрівачів та іншого.

Основу імпорту становлять мінеральні продукти. Так, на територію області завезено 105 тис.т нафтопродуктів на 104348 тис.дол. Також, в значних обсягах на Вінниччину надходили холодильники і морозильники (8052 тис.дол.), мінеральні добрива (4221 тис.дол.), вироби з каменю, гіпсу, цементу, кераміки, скла (1133 тис.дол.), вироби з чорних металів (1055 тис.дол.), машини пральні побутові (492 тис.дол.), хлібобулочні вироби (454 тис.дол.) і прилади та пристрої, що використовуються в медицині (212 тис.дол.).

Зовнішньоторговельний оборот послуг Білорусі за 9 місяців 2012р. склав 525 тис.дол. Основною складовою обласного експорту до цієї країни були послуги, пов’язані з оптовою торгівлею і посередництвом у торгівлі (116 тис.дол.), послуги, пов’язані з виконанням вантажних автомобільних перевезень  (27 тис.дол.) та послуги готелів і ресторанів (20 тис.дол.). Основу імпорту послуг, надаваних резидентами Білорусі, склали послуги ресторанів (127 тис.дол.), послуги, надавані юридичним особам (108 тис.дол.) та послуги транспортних агентств, експедиторів, митних брокерів (75 тис.дол.).

 

Перший заступник начальника                                                                                      С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області