ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про стан розвитку сільськогосподарських підприємств області – до Дня працівника сільського господа Печать
Прес-випуски 2012

За даними  річного структурного обстеження за 2011р. майже  чверть підприємств–юридичних осіб області складають сільськогосподарські підприємства, з яких понад 90,0%  займаються рослинництвом, 4,8% – тваринництвом, 2,2% – займаються змішаним сільським господарством та 2,3% підприємств надають послуги у рослинництві та тваринництві.

В сільському господарстві області зайнято більш як 42,0 тис.осіб, що становить 25,2% від загальної кількості зайнятих на підприємствах усіх видів економічної діяльності області.

За розмірами підприємств майже 90,0% сільськогосподарських підприємств складають малі підприємства, 0,4% – великі підприємства, решта  – середні підприємства. На малих підприємствах в сільському господарстві (з урахуванням фермерських господарств) в 2011р. було зайнято більше 9,8 тис. осіб, що становить 23,3% до загальної кількості  зайнятих працівників в сільському господарстві області.

В розвитку сільськогосподарських підприємств спостерігається позитивна динаміка до зростання обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) та покращення фінансового результату діяльності. Зокрема, в 2011р. в порівнянні з попереднім роком обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) в сільському господарстві зріс в 1,7 разу (в 2010р. зростання складало 27,1%, в 2009р., відповідно, 23,5%). Збільшення обсягу реалізації призвело до покращення фінансових результатів діяльності сільськогосподарських підприємств – за підсумками діяльності 2011р. в сільському господарстві отримано  прибуток до оподаткування на 1837,1 млн.грн. Прибуток отримали  85,6% підприємств, питома вага  якого становить понад 60,0% суми прибутку, отриманого прибутковими підприємствами усіх видів економічної діяльності області. Більш як 90,0% суми отриманого прибутку в сільському господарстві  одержали підприємства рослинництва. Питома вага збиткових  сільськогосподарських підприємств зменшилась з 27,7% в 2009р. до 14,4%  в 2011р. Найкращі фінансові результати отримали сільськогосподарські  підприємства Крижопільського, Хмільницького, Гайсинського районів.

 

Заступник начальника                                                                                                 О.В.Шевченко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області