ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Торгівельне обслуговування сільського населення Вінницької області Печать
Прес-випуски 2012

На початок року в області, за даними статистичної звітності про наявність торгової мережі та мережі ресторанного господарства, у сільській місцевості  налічувалось 1119 магазинів, 205 кіосків, включаючи АЗС та 767 підприємств ресторанного господарства.

На протязі останніх років відбувається скорочення мережі роздрібної торгівлі і ресторанного господарства. Це відбувається з різних причин: через перепрофілювання підприємств роздрібної торгівлі в інші види діяльності, закриття та консервацію об’єктів через збитковість, продаж та здачу в оренду без збереження основного виду діяльності. Крім того, продовжується тенденція перереєстрації торговельних підприємств – юридичних осіб на фізичні. Це пов’язано із спрощеною системою оподаткування, значним зменшенням бухгалтерської звітності. Таким чином, порівняно з минулим роком  мережа роздрібної торгівлі скоротилась на 6,3%, а мережа ресторанного господарства  відповідно на 7,8%. В той же час торгова площа магазинів зменшилась в порівнянні з попереднім роком на 5,0 тис.кв., або на 5,1% і становила 92,4 тис.кв.м. На початок поточного року торгова площа в розрахунку на один магазин у сільській місцевості була вдвічі менша ніж на 1  магазин у міських поселеннях і становила 82,6 кв.м. Забезпеченість сільського населення торговою площею на 10 тис.чол. становила 1129 кв.м. проти 1177 кв. м. у 2010 році.

Мережа ресторанного господарства в сільській місцевості налічувала 42,4 тис. місць на одночасне обслуговування відвідувачів і в порівнянні з попереднім роком їх кількість зменшилась на 4,1%. Слід зазначити, що в сільській місцевості  забезпеченість об’єктами ресторанного господарства та місцями в них вища ніж в міських поселеннях. Так, забезпеченість місцями  в підприємствах  ресторанного господарства в сільській місцевості  в розрахунку на 10 тис. чоловік станом на 1 січня 2012р становила 518 місця тоді, як у міських поселеннях 456 місця, об’єктами ресторанного господарства відповідно 9 та 4 од.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту, включаючи ресторанне господарство у сільській місцевості за 2011р. становив 1724,0 млн.грн., що в загальнообласному обсязі складає 23,5%. Порівняно з 2010 роком товарооборот зріс на 23,9%.

Домінуючою в сільській місцевості є роздрібна торгівля. Через торгову мережу в 2011р. було продано товарів на 1678,3 млн.грн., що складає 97,3% загального обсягу товарообороту, мережу ресторанного господарства – 45,7 млн. грн. (2,7%).  В розрахунку на одного мешканця сільської місцевості в 2011р. реалізовано товарів на 2095,2 грн., що в 3,3 рази менше ніж на одну особу в міських поселеннях.

 

Заступник начальника                                                                   С.В.Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області