ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про стан іноземного інвестування економіки області у 2011 році Печать
Прес-випуски 2012

Привабливість економіки області та її розвиток визначаються вкладами іноземних інвестицій. Одержання іноземних інвестицій, умови їх залучення – це фактори, що характеризують інвестиційну діяльність і сприяють подальшому розвитку зовнішньоекономічних зв’язків.

У 2011р.  в економіку області іноземними інвесторами  вкладено 29,1 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерний капітал). Основною формою залучення капіталу були грошові внески, частка яких склала 99,6% вкладеного обсягу.

Приріст іноземного акціонерного капіталу в економіці області, з урахуванням його переоцінки, утрат, курсової різниці тощо, у 2011р. склав 20,7 млн.дол. Зросли обсяги капіталу з Австрії на 34,7 млн.дол. Продовжували нарощувати свій капітал інвестори з Кіпру, Російської Федерації, Лівану, Італії та інших країн. Приріст іноземного акціонерного капіталу у 2011р. спостерігався на підприємствах, що виробляють харчові продукти, напої та тютюнові вироби – на 15,7 млн.дол., добувної – на 2,8 млн.дол., сільського господарства – на 1,6 млн.дол.,  підприємств з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів  – на 1,4 млн.дол.

Обсяг  прямих  іноземних інвестицій (акціонерний капітал), унесених  в  економіку області з початку інвестування, на 1 січня 2012р. склав 226,0 млн.дол., що складає 0,5% від обсягу іноземних інвестицій  в Україну.  За обсягом прямих інвестицій область займає 19 місце серед  регіонів України.  У розрахунку на одну особу обсяг прямих іноземних інвестицій  становив 138,6 дол.
        Інвестиції надійшли із 48 країн світу. Переважна більшість інвестицій (77,7% від загального обсягу) надійшла з країн ЄС – 175,7 млн.дол., з країн СНД внесено 14,5 млн.дол. (6,4%), з інших країн світу – 35,8 млн.дол. (15,9%).

Найбільш вагомі інвестиційні вкладення здійснені партнерами з Австрії, Польщі, Франції, Кіпру, Німеччини, Ліхтенштейну та Російської Федерації. На ці сім країн припадає  81,8%  від загального обсягу прямих іноземних інвестицій.

Інвестиційно привабливою залишається промисловість, де зосереджено 125,5 млн.дол. (55,5%) загального обсягу прямих інвестицій в область, у т.ч. переробної –  98,4 млн.дол. та добувної – 26,3 млн.дол. Серед галузей переробної промисловості у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів унесено майже 64,8 млн.дол. прямих інвестицій,  хімічну та  нафтохімічну – 27,0 млн.дол.

        В  організаціях, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду,  інжиніринг і надання послуг підприємцям, акумульовано – 51,2 млн.дол. (22,6% від загального обсягу), на підприємствах торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів і предметів особистого вжитку –  21,6 млн.дол. (9,5%), на підприємствах   сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послугами – 19,3 млн.дол. (8,5%).

Вагому частку (48,1%) іноземного капіталу зосереджено у м.Вінниці – 108,6 млн.дол. Також значні обсяги іноземних інвестицій зосереджено у Козятинському районі – 34,5 млн.дол. (15,3%) та Немирівському – 14,8 млн.дол. (6,5%). Серед інших регіонів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій утримують міста: Ладижин, Козятин та райони: Барський, Вінницький, Тиврівський.

Заборгованість  підприємств області за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (боргові інструменти) перед прямими іноземними інвесторами  на 1 січня 2012р. становила 99,8 млн.дол. Найбільші обсяги зобов’язань за борговими інструментами перед прямими інвесторами з Польщі та Російської Федерації.

 

Заступник начальника                                                            Ольга Шевченко
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області