ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Надання субсидій населенню області у 2011 році Печать
Прес-випуски 2012

Програма житлових субсидій є першою великомасштабною адресною програмою соціального захисту населення України та ключовим елементом соціальної політики в країні.

Починаючи з жовтня 1994 року постановами Кабінету Міністрів України було розпочато поетапне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня повного відшкодування фактичної вартості цих послуг. Підвищення тарифів вимагало забезпечення адекватного соціального захисту малозабезпечених родин.

До підвищення тарифів платежі населення покривали лише 4% собівартості послуг і, як правило, не перевищували 5% доходів споживачів. Решту (96%) комунальним підприємствам – надавачам послуг відшкодовувала держава.

Субсидії є негрошовою формою допомоги сім’ям в оплаті утримання житла, холодного і гарячого водопостачання, газо- та теплопостачання, водовідведення і електроенергії, вивезення побутового сміття, а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Право на допомогу за Програмою житлових субсидій має будь-яка сім’я, витрати якої на житло, комунальні послуги, паливо в межах встановлених норм користування і споживання перевищують 15% сукупного доходу.

У 2011 році до органів з надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулось більше 82 тис. мешканців області, причому 86% звернулися повторно.

Щомісячно близько 34 тис. сімей області отримували субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що складало в середньому 5% від загальної чисельності сімей в області. Трохи більше половини (54% у грудні 2011р.) сімей – отримувачів субсидій проживають у міській місцевості.

Середня сума призначеної субсидії на кожну сім’ю у 2011 році становила –129 грн. ( найбільша сума у грудні місяці 193,6 грн., найменша – у вересні місяці – 27,0 грн.)

Допомогу на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою у січні – грудні 2011 року отримали 42 тис. сімей області, з яких більше 91% сільські мешканці. В порівнянні з відповідним періодом 2010 року кількість сімей, які отримали допомогу, зменшилась на 3%.

Середня сума призначеної субсидії на одну сім’ю у грудні 2011р. становила 612 грн. (у грудні 2010р. – 549 грн.).

Заступник  начальника                                                             C.В. Рибалко

Обновлено 02.02.2012 10:40
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області