ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про адміністративні правопорушення в 2011 році у Вінницькій області Печать
Прес-випуски 2012

Законодавство Укpаїни пpо адмiнiстpативнi пpавопоpушення має за мету охоpону пpав i свобод гpомадян, власностi, пpав i законних iнтеpесiв пiдпpиємств, установ i оpганiзацiй, встановленого пpавопоpядку, змiцнення законностi, запобiгання пpавопоpушенням, виховання гpомадян у дусi точного i неухильного додеpжання Конституцiї i законiв Укpаїни.

Протягом 2011р. в області спостерігалось зменшення кількості правопорушень адміністративного законодавства. За минулий рік розглянуто   301,3 тис. справ, по яких винесено постанови (рішення), що на 7% менше, ніж у 2010р.

Адміністративними правопорушеннями державі заподіяно майнової шкоди на суму 3,1 млн.грн., які відшкодовано лише на 9% (0,3 млн.грн.). Найбільше збитків завдано порушеннями законів і правил в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам’яток історії та культури.

Збільшення кількості адміністративних справ, які знаходилися у провадженні протягом 2011 року, спостерігалося лише у м.Вінниці (на 27%) та Ямпільському районі (на 5%). В усіх інших містах та районах області кількість розглянутих справ щодо порушення КупАП порівняно з минулим 2010 роком була меншою.

У 2011р. накладено адміністративні стягнення на 292,3 тис. осіб (у 2010р. – на 313,3 тис. осіб). Адміністративні стягнення у вигляді штрафу застосовувались до 83% правопорушників, в результаті чого накладено штрафів на суму 43,8 млн.грн., з яких сплачено добровільно 31,7 млн.грн. Середній розмір накладеного у 2011р. штрафу становив 118 грн.(у 2009р. –  213 грн.).

Кожному восьмому з правопорушників було винесено попередження; на решту порушників було накладено адміністративний арешт (1%), позбавлено їх спеціального права (1%), направлено на громадські та виправні роботи (3%), а також вилучено й конфісковано предмети та гроші.

Найбільш значну частку, як і в попередні роки, становлять правопорушення, скоєні на транспорті в галузі шляхового господарства і зв’язку (47%). Основними правопорушеннями в цій сфері є порушення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху (76,2 тис. справ); керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння (13,6 тис. справ); порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів, правил користування ременями безпеки або мотошоломами (23,6 тис. справ). За порушення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил перевезення людей, керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння та порушення інших правил дорожнього руху, у тому числі пішоходами, всього оштрафовано 122,3 тис. осіб на суму 30,8 млн.грн. (середній розмір штрафу становив  252 грн.).

Друге місце – 71,9 тис. справ (24%), посідають правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку. Основними порушеннями у цій сфері є розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді – 34,3 тис. справ та дрібне хуліганство – 18,6 тис. справ. У порівнянні із 2010р. кількість осіб, щодо яких розглядалися адміністративні справи у цій сфері, збільшилася на 6%. За розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу у громадських місцях у п’яному вигляді попереджено 21,7 тис. осіб і оштрафовано 11,6 тис. осіб на суму 547,6 тис.грн. (середній розмір штрафу становив 47 грн.), за дрібне хуліганство оштрафовано  17,0 тис. осіб на суму 968,6 тис.грн. (середній розмір штрафу – 57 грн.).

Значну частину становлять правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління – 39,0 тис. справ або 13%. Основними правопорушеннями у цій сфері є: проживання без паспорта – 14,6 тис. справ, умисне зіпсуття паспорта чи втрата його з необережності – 4,1 тис. порушень, злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена  громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону – 1,4 тис. справ,  невиконання приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду – 4,0 тис. правопорушень. За дані правопорушення попереджено 9,6 тис. осіб й оштрафовано 27,4 тис. осіб на суму 2,3 млн.грн. (середній розмір штрафу – 85 грн.).

 

Заступник начальника                                                                       С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області