ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До міжнародного дня театру Печать
Прес-випуски 2012

27 березня весь світ відзначає день театру, встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру. Споконвіку театр мав виключно важливе етичне і художнє значення, ніс в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.

Сьогодні на Вінниччині діє 2 професійних театри – обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К. Садовського та академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик». В музично-драматичному театрі спектаклі грають українською мовою, тоді як в театрі ляльок – як українською, так і російською мовами.

У 2011 році театрами Вінниччини було показано 789 спектаклів, більша половина яких (65%, або 510 спектаклів) проведено на стаціонарній сцені, кожний четвертий – виїзний у межах свого міста і тільки кожний десятий – гастрольний у межах України. Для сільських жителів проведено 34 спектаклі, що складає всього 4% від їх загального числа.

За минулий рік постановки театрів області подивилися майже 136 тис. глядачів, у тому числі спектаклі на стаціонарі відвідало 105 тис. глядачів, виїзні у межах свого міста – 16 тис., а в межах України – 15 тис. глядачів. Порівняно із 2010 роком кількість відвідувачів театральних заходів зменшилася на 1 тис. осіб.

Загальна кількість місць в залах для театральних глядачів складає 850. Музично-драматичний театр окрім основного залу має додаткову сцену, що дозволяє ставити спектаклі в камерній обстановці. Рівень забезпеченості місцями в залах для глядачів в музично-драматичному театрі складає 20 місць, театрі ляльок – 3 місця у розрахунку на 10000 осіб населення міста Вінниці.

Усього в галузі театрального мистецтва задіяно 201 штатний працівник, з числа яких, половину (або 102 особи) складає художній та артистичний персонал.

В діючому репертуарі обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського 23 вистави, із них 4 – для дітей. Свій 78-ий театральний сезон театр розпочав прем’єрою історичної вистави «Софія», присвяченій відомій жінці – Софії Потоцькій режиссера-постановника Віталія Селезньова. Крім того у минулому році театром поставлено ще 3 нових вистави – «Ніч святого Валентина», «Шельменко-денщик»», та казка «Новорічні пригоди Котигорошка».

У 2011р. колектив театру відвідав із гастролями міста Київ, Чернівці та Луцьк.

На сьогодні у складі акторської трупи театру ім. М.К. Садовського 5 народних, 10 заслужених артистів України, 1 заслужений діяч мистецтв України і 1 заслужений працівник культури України. Майже третина творчого колективу – молодь до 30 років. Випускники театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. Леонтовича успішно влилися до акторського складу, деякі з них зайняли провідні місця у трупі, ствердились як перспективні актори. Саме цей сплав молодості й досвіду дає можливість підтримувати вистави на високому професійному рівні.

Вінницький театр ляльок є одним з найстаріших лялькових в Україні – він був заснований ще у жовтні 1937 року. У 2011 році театром поставлено 4 нових вистави – «Лисичка-сестричка», «Вовк-панібрат» та новорічні видовища «Новий рік в Простоквашино», «Весела новорічна олімпіада», а також оновлено спектакль «Гуси–лебеді». У минулому році театром проведена 21 благодійна вистава.

У 2011 році на VII Міжнародному фестивалі театрів ляльок «Подільська лялька – 2011”, актори театру були нагороджені дипломом ІІІ ступеня за виставу «Попелюшка» та почесним дипломом за взірцеву організацію фестивалю.

Слід зазначити, що в минулому році керівника театру ляльок, заслуженого працівника культури України Михайла Дмитровича Байдюка, нагороджено премією національної спілки театральних діячів України.

Значну увагу колектив театру приділяє роботі з обдарованими дітьми та молоддю. У 2011 році при театрі ляльок працювали гурток театрального мистецтва та хореографії.

Актуальним завданням театрів залишається формування репертуарної політики, активізація діяльності в рекламній сфері, обслуговування сільського населення тощо.

Заступник начальника                                                                         С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області