ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про стан іноземного інвестування економіки області у січні–червні 2011 року Печать
Прес-випуски 2011

Привабливість економіки області та її розвиток визначаються вкладами іноземних інвестицій. Одержання іноземних інвестицій, умови їх залучення – це фактори, що характеризують інвестиційну діяльність і сприяють подальшому розвитку зовнішньоекономічних зв’язків.

У I півріччі 2011р. в економіку області іноземними інвесторами вкладено  1,8 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал). Основною формою залучення капіталу були грошові внески, частка яких склала 97,1% вкладеного обсягу. Крім того, капітал нерезидентів в області зріс за рахунок внесків у вигляді рухомого і нерухомого майна.

Приріст іноземного акціонерного капіталу в економіці області, з урахуванням його переоцінки, утрат і курсової різниці, за січень–червень 2011р. склав 10,5 млн.дол.

За цей час зросли обсяги капіталу з Франції та Польщі, де приріст становив по 2,7 млн.дол. Продовжували нарощувати свій капітал інвестори з Німеччини, Австрії, Російської Федерації, Румунії та інших країн.

Значний приріст іноземного капіталу у січні–червні 2011р. спостерігався на підприємствах промисловості у сумі 5,1 млн.дол., на підприємствах, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг і надання послуг підприємцям  – 2,7 млн.дол.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал), спрямованих в економіку області, на 1 липня 2011р. склав 217,6 млн.дол., що на 5,1% більше обсягів інвестицій на початок року, та в розрахунку на одну особу становив 132,8 дол.

Інвестиції надійшли із 46 країн світу. Переважна більшість інвестицій
(76,6% від загального обсягу) надійшла з країн ЄС – 166,7 млн.дол., з країн СНД внесено 15,3 млн.дол. (7,0%), з інших країн світу – 35,6 млн.дол. (16,4%).

Найбільш вагомі інвестиційні вкладення здійснені партнерами з Німеччини, Польщі, Франції, Кіпру, Ліхтенштейну та Російської Федерації. На ці шість країн припадає  75,3%  від загального обсягу прямих іноземних інвестицій.

Інвестиційно привабливою залишається промисловість, де зосереджено 112,6 млн.дол. (51,8%) загального обсягу прямих інвестицій в область, у т.ч. переробної –  88,4 млн.дол. та добувної – 23,4 млн.дол. Серед галузей переробної промисловості у виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів унесено 52,1 млн.дол. прямих інвестицій,  хімічну та нафтохімічну – 28,6 млн.дол.

Також сталою є зацікавленість у закордонних інвесторів до підприємств, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надають послуги підприємцям, де акумульовано – 56,1 млн.дол. (25,8% від загального обсягу), на підприємствах торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів і предметів особистого вжитку – 22,0 млн.дол. (10,1%), на підприємствах   сільського господарства, мисливства та пов’язаних з ними послугами – 19,3 млн.дол. (8,9%).

Майже половина (49,8%) іноземного капіталу зосереджена у м.Вінниці – 108,4 млн.дол. Також значні обсяги іноземних інвестицій зосереджено у Козятинському районі – 24,1 млн.дол. (11,1%) та Немирівському
районі –  14,6 млн.дол. (6,7%). Серед інших регіонів області провідні місця за обсягами іноземних інвестицій утримують міста: Ладижин, Козятин та райони: Вінницький, Барський, Тиврівський.

Заборгованість  підприємств області за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (боргові інструменти) перед прямими іноземними інвесторами  на 1 липня 2011р. становила 112,9 млн.дол. Найбільші обсяги зобов’язань за борговими інструментами перед прямими інвесторами з Польщі та Російської Федерації.


Заступник начальника                                                                   Світлана Рибалко
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області