ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня музеїв Печать
Прес-випуски 2011

Робота музеїв області протягом 2010р. була спрямована на поліпшення обліку, збереження і популяризацію пам’яток музейного фонду, реалізацію завдань державних і регіональних програм розвитку культури і духовного відродження.

У 2010р. в області працювало 13 самостійних музеїв (з них 6 – комплексних, 3 – історичних,  2 – літературних, 1 – художній) та 19 відокремлених підрозділів музейного показу, що працювали як музеї. Крім того, в області діяло 80 самодіяльних музеїв створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів Вінниччини, 33 з яких носять звання «народний».

В сільській місцевості працювало 2 музеї, в яких налічується близько 3 тис. музейних предметів основного фонду. Протягом року сільські музеї мали змогу експонувати 73% своєї колекції.

В області діє  Національний  Музей-садиба М.І. Пирогова, який занесений до Державного реєстру культурної спадщини України як пам’ятка національного значення.

Основний фонд музеїв  у минулому році склав 156 тис. експонатів,  і протягом року збільшився майже на 2 тис. предметів. 88%  основного фонду – це речові, писемні, природничі предмети та фото.

Комплектування музейних колекцій протягом року здійснювалось переважно шляхом подарункових надходжень. За бюджетні кошти придбано 344 музейних предметів на суму 169,4 тис. гривень.

Наукову інвентаризацію протягом року пройшли майже 2 тис. предметів основного фонду. Через нестачу експозиційних площ музеї мали змогу демонструвати протягом року тільки 15% експонатів свого основного фонду, зокрема: історичні – 73%, художні –  30,4%,  комплексні – 13%,  а літературні – тільки 10%.

Потребують реставрації майже 15 тис. (10%) предметів основного фонду музеїв області, найбільше – у Вінницькому обласному художньому музеї – 18% предметів та Вінницькому обласному краєзнавчому музеї - 13% предметів, Відреставровано за минулий рік лише 52 речових та писемних предметів, або 0,4% від потреби.

За минулий рік музеї області відвідали 576 тис. осіб, з них  53% –відвідали музеї м. Вінниці та 37% - музей м. Немирів. В музейних закладах області працювало 236 спеціалістів, з них 110 наукових працівників.

2010 рік був насичений культурно-мистецькими подіями, пов’язаними з відзначенням 14-ї річниці Конституції, 21-ї річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Республіки Афганістан, 24-ї річниці Чорнобильської трагедії, 19-ї річниці проголошення Незалежності України, Дня партизанської слави, Дня українського козацтва, Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в Україні тощо.

Традиційно музейними установами області проводяться заходи до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 67-ї річниці звільнення Вінницької області від німецько-фашистських загарбників.

Значною подією у музейних закладах області є проведення обласних мистецьких свят, фестивалів та пленерів. А саме: кобзарського мистецтва «Струни вічності» (Вороновицький музей історії авіації та космонавтики), «Не згасне слава сонцелюба» (Вінницький  літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського), Стусівські читання, пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг» (Державний історико-культурний заповідник «Буша»), Великодній фестиваль «Українська писанка» та інші.

 

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

 

Заступник начальника                                                             С.В. Рибалко

Обновлено 13.05.2011 13:30
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області