Відповідний вплив на чисельність та стан здоров’я населення області має травматизм на виробництві, який являється важливою соціально-економічною проблемою, що потребує багато затрат на лікування постраждалих і виплату пенсій інвалідам, не говорячи про моральний збиток осіб, що втратили близьких.
Протягом 2010 року по колу звітуючих підприємств в області сталося 299 нещасних випадків, під час яких отримали травми 311 осіб, з яких – 117 жінок. Загалом, протягом звітного року у зв’язку із травмами, що сталися на підприємствах, організаціях чи установах області було втрачено майже 13 тис. людино-днів, а це означає, що кожний потерпілий в середньому перебував на лікарняному 44 дні.
Найбільша кількість травмованих була зафіксована в сільському господарстві (25%), переробній промисловості (23%), державному управлінні (11%), діяльності транспорту і зв’язку (10%), а також у м.Вінниці (40%), Калинівському (7%) Гайсинському (5%), Крижопільському (4%) та Хмільницькому (4%) районах.
Із загальної кількості нещасних випадків 87% (259) були визнані пов’язаними з виробництвом, внаслідок чого потерпіла 271 особа (у тому числі 108 жінок).
У порівнянні із минулим роком в 2010 році зменшився рівень травматизму зі смертельними наслідками. Так, у звітному році в області було зареєстровано 23 нещасних випадки зі смертельним наслідком на виробництві, із них 9 – безпосередньо пов’язаних з виробництвом. Загальна кількість загиблих від травматизму, пов’язаного з виробництвом, порівняно із 2000 роком зменшилась у 2 рази.
В 2010 році найбільш розповсюдженими видами подій залишалися: падіння потерпілих – 113 осіб (42%); дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються та обертаються, які призвели до травмування 45 осіб, або 17% потерпілих на виробництві; падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, грунту тощо – 21 особа (8%); дорожньо-транспортні пригоди – 18 осіб (7%).
Більшість нещасних випадків із загальної кількості сталися з причин, що не потребують ніяких матеріальних витрат. Майже половина працюючих травмовані через організаційні причини, зокрема, через порушення вимог безпеки під час експлуатації устаткування, машин, механізмів тощо – 36 осіб (13%); порушення трудової і виробничої дисципліни – 15 осіб (6%); недоліки навчання безпечним прийомам праці – 10 осіб (4%). 79 потерпілих (29%) отримали травми по технічним причинам, а саме: незадовільний технічний стан виробничих об’єктів – 36 осіб (13%); недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки – 9 осіб (3%).
На відшкодування шкоди потерпілим та ліквідацію наслідків нещасних випадків на виробництві підприємствами, установами та організаціями нараховано 251,9 тис. грн., з яких 94,3 тис. грн. (37%) – це відшкодування потерпілим за перші п’ять днів непрацездатності, а 157,6 тис. грн. (63%) становлять інші виплати потерпілим, членам сімей та утриманцям померлих, здійснених за рахунок коштів підприємства.
Заступник начальника С.В. Рибалко
|