ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До міжнародного дня театру Печать
Прес-випуски 2011

27 березня весь світ відзначає день театру, встановлений у 1961 році IX конгресом  Міжнародного інституту театру. Споконвіку театр мав виключно важливе етичне і художнє значення, ніс в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.
Сьогодні на Вінниччині діє 2 професійних театри – обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К. Садовського та академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик». В музично-драматичному театрі спектаклі грають українською мовою, тоді як в театрі ляльок – як українською, так і російською мовами.
У 2010 році театрами Вінниччини було показано 776 спектаклів, більша половина яких (63%, або 488 спектаклів) проведено на стаціонарній сцені, кожний четвертий – виїзний у межах свого міста і тільки кожний десятий – гастрольний у межах України. Для сільських жителів проведено тільки 16 спектаклів, що складає всього  2% від їх загального числа.
За минулий рік постановки театрів області подивилися майже 137 тис. глядачів, у тому числі спектаклі на стаціонарі відвідало 104 тис. глядачів, виїзні у межах свого міста – 20 тис., а в межах України – 13 тис. глядачів. Порівняно із 2009 роком кількість відвідувачів театральних заходів зменшилася на 15 тис. осіб.
Загальна кількість місць в залах для театральних глядачів складає 850. Музично-драматичний театр, окрім основного залу, має додаткову сцену, що дозволяє ставити спектаклі в камерній обстановці. Рівень забезпеченості місцями в залах для глядачів в музично-драматичному театрі складає 20 місць, театрі ляльок – 3 місця у розрахунку на 10000 осіб населення міста Вінниці.
Усього в галузі театрального мистецтва задіяно 204 штатних працівника, з яких половину (104 особи) складає художній та артистичний персонал.
В діючому репертуарі обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського 31 вистава, із них 6 – для дітей.  У минулому році театром поставлено 5 нових вистав – «Політ над гніздом зозулі», «Жага екстриму», «Вісім люблячих жінок», казка «Бременські музиканти» та концертна вистава до Міжнародного дня театру «Життя, і музика, й любов».
Колектив театру приймав участь у фестивальному житті України, побувавши у 2010 році у Чернівцях, а також відвідав із гастролями м.Житомир.
Сьогодні у складі акторської трупи театру ім. М.К. Садовського 5 – народних,    10 – заслужених артистів України, 1– заслужений діяч мистецтв України, 1 – заслужений працівник культури України. Майже третина творчого колективу – молодь до 30 років. Випускники театрального відділу Вінницького училища  культури і мистецтв ім. Леонтовича  успішно влилися до акторського складу, деякі з них зайняли провідні місця у трупі, ствердились як перспективні актори. Саме цей сплав молодості й досвіду дає можливість підтримувати вистави на високому професійному рівні.
Вінницький театр ляльок є одним з найстаріших лялькових в Україні – він був заснований ще у жовтні 1937 року. У 2010 році театром поставлено 4 нових вистави – «Веселі ведмежата», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», «Попелюшка», новорічне видовище «Кругосвітніми стежками за новорічними казками», а також оновлено спектакль «Новорічний бал у Бременського короля». У минулому році ці вистави безкоштовно відвідали більше 3 тис. юних глядачів.
У 2010 році актори театру, взявши участь у відкритому фестивалі театрів ляльок міст-героїв та міст воїнської слави «Серебряный осетр» (м.Волгоград) та          II Міжнародному фестивалі театрів ляльок Прикаспійських держав «Каспійський берег» (м.Астрахань), вибороли перемогу в 11 номінаціях та отримали 11 дипломів.
Значну увагу колектив театру приділяє роботі з обдарованими дітьми та молоддю. У минулому році при театрі ляльок працювали гурток театрального мистецтва, а також театр моди для дітей. Під час літніх канікул було здійснено покази вистав у пришкільних оздоровчих таборах м.Вінниці та базах відпочинку Вінницької області.
Актуальним завданням театрів залишається формування репертуарної політики, активізація діяльності в рекламній сфері, обслуговування сільського населення тощо.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника                                                                         С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області