ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
2 листопада – День працівника соціальної сфери Печать
Прес-випуски 2014

Традиційно в першу неділю листопада держава і суспільство поздоровляють працівників, які стоять на захисті прав і свобод соціально незахищених верств населення, щодня турбуються про пенсіонерів, ветеранів і інвалідів, дітей і молодь, вирішують питання зайнятості, оплати праці, призначення пенсій, державних компенсацій і інших соціальних виплат.

З року в рік все більшого значення набуває таке важливе питання як посилення ефективності та підвищення рівня державної соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам, в першу чергу багатодітним сім’ям та сім’ям, які виховують неповнолітніх дітей. Державна підтримка малозабезпечених верств населення в Україні здійснюється шляхом надання сім’ям з обмеженим достатком державної соціальної допомоги, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та грошових субсидій на придбання палива, інших соціальних виплат та компенсацій.

Органами соціального захисту населення у 2013 році було виявлено майже 43 тис. громадян, які перебували у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом, катастрофою, іншими обставинами і потребують допомоги, з числа яких 1,0 тис. осіб отримала грошову, а 16,4 тис. – натуральну допомогу. Середній розмір такої допомоги одній особі становив, відповідно, 98 та 84 грн. Протягом минулого року державну соціальну допомогу отримали 19,2 тис. малозабезпечених сімей на загальну суму 43 млн.грн., середній розмір якої становив 2242 грн. Малозабезпечені громадяни одержували також натуральну допомогу продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, ліками, предметами медичного призначення та іншими видами допомоги.

У 2013 році було здійснено 17,6 тис. виплат одноразової допомоги при народженні дитини, середній розмір якої становив 9669 грн. Щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку отримують на майже 48 тис. дітей (середній розмір якої на початок 2014 року становив 406 грн.).

Протягом січня–вересня 2014 року за субсидіями на відшкодування оплати житлово-комунальних послуг звернулося 32,2 тис. сімей, призначено субсидій – 26,9 тис. сімей на суму 1,3 млн.грн. (середня сума призначеної субсидії на одну сім’ю у вересні 2014 року становила 52,1 грн.). За допомогою на придбання твердого палива і скрапленого газу готівкою з початку 2014 року звернулося 29,4 тис. сімей. Призначено субсидій готівкою 27,2 тис. сімей на суму 19,0 млн.грн., середній розмір якої на одну сім’ю у вересні становив 687,1 грн.

В даний час збільшується кількість одиноких непрацездатих громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування вдома. У 2013 році надомним обслуговуванням у Вінницькій області було охоплено більше 37 тис. одиноких громадян та інвалідів.

Також, на Вінниччині діють 33 територіальних центри (27 у сільській місцевості, 6 – у містах). Всього в області виявлено 58,6 тис. громадян похилого віку, інвалідів, хворих, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, з яких 35,1 тис. осіб мешкають у сільській місцевості. Станом на 01.01.2014 року відділеннями терцентрів обслуговувалося майже 34 тис. чоловік.

Крім того, у Вінницькій області функціонують 2 будинки-інтернати геріатричного профілю та 5 психоневрологічних інтернатів, а також 3 дитячі будинки-інтернати, у яких на початок цього року на повному державному утриманні перебувало майже 2 тис. осіб (1519 дорослих та 389 дітей).

Незважаючи на те, що мережа будинків-інтернатів повністю задовольняє потреби регіону, з 2000 року було започатковано ідею створення при територіальних центрах відділень для постійного проживання літніх одиноких громадян та інвалідів. Цей досвід і час довели, що такі установи мають функціонувати в кожному районі. Саме тому, враховуючи потребу місцевих мешканців, ветеранів війни та праці, які не мають бажання покидати свій рідний район, проте потребують постійного стороннього догляду, при територіальних центрах області створено 24 відділення постійного проживання, розрахованого на 715 ліжко-місць, у яких станом на 01.01.2014 року проживало 632 особи, в тому числі у сільській місцевості у 22 таких відділеннях на 585 ліжко-місць проживало 548 осіб.

Перший заступник начальника                             С.В. Рибалко

Довідки за телефоном: 52 57 65

Обновлено 28.10.2014 16:45
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області