ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Дня медичного працівника Печать
Прес-випуски 2016

ГУС у Вінницькій області повідомляє.

Традиційно, у третю неділю червня відзначають професійне свято працівники галузі охорони здоров’я, які забезпечують реалізацію конституційного права людини на охорону здоров’я та медичну допомогу, та понад усе цінують людське життя і здоров’я. Професія медичного працівника – найгуманніша і передбачає співчуття, доброзичливість, співпереживання, самовідданість, рішучість та постійне підвищення професійних знань.

За даними Міністерства охорони здоров’я на початок поточного року в області функціонує 134 лікувально-профілактичних заклади. Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню області надають 33 Центри первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять 322 лікарські амбулаторії   сімейної   медицини  та 856 фельдшерсько-акушерських пунктів, 8 диспансерів. Планова потужність амбулаторно-поліклінічних закладів складає 213 відвідувань за зміну в розрахунку на 10 тис. жителів області.

На  початок   поточного   року  в  медичних   закладах   Вінниччини    працювало 7,3 тис. лікарів усіх спеціальностей та майже 16 тис. працівників середнього медичного персоналу. В середньому, кожні 10 тис. жителів області обслуговують     46 лікарів та 100 осіб середнього медичного персоналу.

Найбільше серед медичних фахівців терапевтів – 18%, хірургів – 15%,   стоматологів – 9%, акушерів-гінекологів – 7% та педіатрів – 5%. Більша половина (60%) лікарів області – це жінки. Щодо середнього медичного персоналу, то найбільше серед них медичних сестер (71%), а жінки складають 90%.

Виключно важливе місце в системі охорони здоров’я по своєму змісту, об’єму і значенню займає позалікарняна допомога, основною формою якої є амбулаторно-поліклінічна допомога. Так, по системі Міністерства охорони здоров’я на  амбулаторному прийомі, при відвідуванні лікарями хворих вдома (включаючи швидку, невідкладну термінову і планово-консультативну допомогу) мешканцями  області у 2015 році було зроблено 14 млн. 155 тис. відвідувань, а в середньому кожний житель області майже 9 раз на рік відвідував лікаря, або зробив виклик додому.

Швидку медичну допомогу населенню у 2015 році надавали 7 самостійних та       1 об’єднана станція (відділення) швидкої медичної допомоги, в яких працювало          254 лікаря та 813 працівників середнього медичного персоналу. За минулий рік ними виконано майже 285 тис. виїздів, під час яких 273 тис. хворим надана швидка медична допомога, в тому числі  76 тис. (або 28%)  – сільським жителям. Крім того,      4,5 тис. жителів області була надана амбулаторна допомога. В середньому за день було  виконано 780 викликів та  більше 0,7 тис. хворим надана медична допомога.

 

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

 

 

 

 

Заступник начальника                                                                                   В.Б. Моісеєв

Довідки за телефоном: (0432) 52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області