ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Охорона атмосферного повітря у 2010 році Печать
Прес-випуски 2011

Сучасний стан атмосферного повітря у Вінницькій області характеризується, як відносно стабільний. Протягом 2010 року в довкілля області від стаціонарних джерел забруднення потрапило біля 103 тис.т шкідливих речовин, що на 11 тис.т або на 9,9% менше порівняно з 2009 роком.

Значна питома вага – 72,6% (74,8 тис.т) викидів шкідливих речовин припадає на місто Ладижин. Крім того, високий відсоток у розподілі викидів до загального обсягу припадає на Тростянецький (6,0%), Барський (3,5%) райони, місто Вінницю (3,3%), а також на Гайсинський (1,5%), Липовецький (1,5%), Бершадський (1,0%), та Калинівський (1,0%) райони.

Кількість викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у розрахунку на квадратний кілометр території по області протягом 2010 року склала 3,9 т. Найвища щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на квадратний кілометр припадає на місто Ладижин – 840 т, а також на міста Козятин – 129 т, Жмеринку – 57 т та Вінницю – 49 т.

На душу населення в середньому по області припадає 63 кг викинутих у повітря шкідливих речовин.

Основними забруднювачами повітря в області залишаються підприємства енергетичної промисловості, розподілення та постачання газу, переробної промисловості та транспорту.

У місті Вінниці за 2010 рік викиди шкідливих речовин становили понад 3 тис.т. Щільність викидів забруднюючих речовин у розрахунку на квадратний кілометр в обласному центрі майже в 13 разів більше, ніж в цілому по області, обсяги викидів у розрахунку на кожного жителя міста складають 9 кг. Основними забруднювачами повітря в обласному центрі є тепломережі, викиди від яких склали 57% у загальних викидах шкідливих речовин та підприємства переробної промисловості – 35%, в тому числі харчової промисловості – 24%.

 

Перший заступник начальника                                                                       В.І. Погорельська

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області