ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Прес-випуски березень 2010 року Печать
Прес-випуски 2010

31.03.2010

Лісове господарство Вінницької області у 2009 році

Протягом 2009 року лісоводами області проведені роботи по відтворенню лісів на площі 3097 га (на 38 га менше попереднього року). Посаджено та посіяно по області 2879 га лісу, на площі 218 га забезпечено природне поновлення лісу.

Загальний обсяг продукції, робіт та послуг лісового господарства Вінниччини за 2009 рік склав 129 млн.грн, що на 13 млн.грн або на 9% менше, ніж у 2008 році.

Площа фактичної рубки для ведення лісового господарства у 2009 році склала 19 тис.га, що майже на 2 тис.га менше площі попереднього року. Значна частина 93% припадає на рубки формування і оздоровлення лісів та інші заходи, пов’язані з веденням лісового господарства та 7% – на рубки головного користування. В цілому по області заготовлено 640 тис.куб.м ліквідної деревини, що на 7% або 51 тис.куб.м менше попереднього року, з неї 348 тис.куб.м – від рубок головного користування. Із загальної кількості заготовленої деревини – 217 тис.куб.м або 34% дрова для опалення, 202 тис.куб.м (32%) – лісоматеріали круглі та 197 тис.куб.м (31%) дров`яна деревина для технологічних потреб.

Загибель лісових насаджень у лісах області залишилась на тогорічному рівні – 85 га. В лісовому фонді області було зафіксовано 4 випадки пожежі, збиток, від яких склав 57 тис.грн.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отриманої інформації обов’язкове.

Перший заступник начальника В.І. Погорельська


26.03.2010

Політичні партії та громадські організації на Вінниччині у 2009 році.

Кількість легалізованих об’єднань громадян, зареєстрованих органами виконавчої влади області та підрозділами Міністерства юстиції України збільшилась у порівнянні з минулим роком на 12% і становила на початок року 14,4 тис.

Серед об’єднань громадян 85% (12296) – осередки політичних партій, 15 % (2152) – громадські організації.
Крім того, в області зареєстровано 205 благодійних громадських організацій (об’єднання, фонди тощо) і 4,8 тис. профспілкових.

Найбільше зросла кількість осередків політичних партій (18% – 29%) у Немирівському, Погребищенському, Липовецькому, Іллінецькому та Піщанському районах. Ріст або уповільнення зростання кількості зареєстрованих осередків політичних партій прямо залежить від ролі, відведеної їм Законом України “Про вибори народних депутатів України”.

Дещо більшими темпами (майже на 10%) у порівнянні з минулим роком зросла кількість громадських організацій. Найбільший ріст громадських організацій спостерігався у Чернівецькому, Липовецькому, Погребищенському та Томашпільському районах (в 1,2 – 1,3 рази).

У структурі громадських організацій за спрямуванням та видами діяльності у 2009р. кожна шоста – оздоровча та фізкультурно-спортивна, кожна восьма - професійної спрямованості, кожна дев’ята – об’єднання ветеранів та інвалідів, кожна одинадцята – молодіжна організація.

На Вінниччині діє 58 (3%) жіночих організацій, 93 (4%) –організації національних та дружніх зв’язків, 77 (4%) – освітніх, культурно-виховних, 59 (3%) – об’єднань охорони природи (екологічних), 35 (2%) – науково-технічних товариств, творчих об’єднань, 32 (2%) – об’єднань по захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, 39 (2%) – дитячих. Серед інших громадських організацій (683) - правозахисні та бізнес-асоціації тощо.

Найбільше зареєстровано об’єднань в обласному центрі. На початок року виконкомом Вінницької міської Ради зареєстровано 452 громадські організації. Головним управлінням юстиції зареєстровано 905 об’єднань, з них 162 осередки політичних партій та 743 громадські організації. Міським управлінням юстиції зареєстровано 1135 осередків політичних партій.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника С.В. Рибалко


23.03.2010

До міжнародного дня театру

27 березня весь світ відзначає день театру, встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру. Споконвіку театр мав виключно важливе етичне і художнє значення, ніс в суспільство ідеї гуманізму і добра, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору.
Сьогодні на Вінниччині діє 2 професійних театри – обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського та академічний обласний театр ляльок «Золотий ключик». В музично-драматичному театрі спектаклі грають українською мовою, тоді як в театрі ляльок – як українською, так і російською мовами.
У 2009 році театрами Вінниччини було показано 769 спектаклів, більша половина яких (61%, або 466 спектаклів) проведено на стаціонарній сцені, кожний третій – виїзний у межах свого міста і тільки кожний десятий – гастрольний у межах України. Для сільських жителів проведено тільки 17 спектаклів, що складає всього 2% від їх загального числа.
За минулий рік постановки театрів області подивилися майже 152 тис. глядачів, у тому числі спектаклі на стаціонарі відвідало 110 тис. глядачів, виїзні у межах свого міста – 24 тис., а в межах України – 18 тис. глядачів. Кількість відвідувачів театральних заходів залишилася на рівні 2008 року. У розрахунку на 100 жителів області кількість відвідувань театрів склала 9.
Загальна кількість місць в залах для театральних глядачів складає 884. Музично-драматичний театр, окрім основного залу, має додаткову сцену, що дозволяє ставити спектаклі в камерній обстановці. Рівень забезпеченості місцями в залах для глядачів в музично-драматичному театрі складає 21 місце, театрі ляльок – 3 місця у розрахунку на 10000 осіб населення міста Вінниці.
Всього в галузі театрального мистецтва задіяно 206 штатних працівників, з яких половину (104 особи) складає художньо-творчий персонал.
В діючому репертуарі обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М.К.Садовського 27 вистав, серед яких 3 – для дітей. У минулому році театром поставлено 5 нових вистав – «Пригоди Буратіно», «Гарнір по-французьки», «Так виходять у люди», «Незакінчена історія», дитяча новорічна казка «Дванадцять місяців».
Колектив театру приймав активну участь у фестивальному житті України, побувавши у 2009 році у Черкасах та Чернівцях, а також відвідав із гастролями м.Житомир.
Сьогодні у складі акторської трупи театру ім.М. Садовського 7 – народних, 11 – заслужених артистів України, 1 – заслужений працівник культури України. Майже третина творчого колективу – молодь до 28 років. Випускники театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. Леонтовича успішно влилися до акторського складу, деякі з них зайняли провідні місця у трупі, ствердились як перспективні актори. Саме цей сплав молодості й досвіду дає можливість підтримувати вистави на високому професійному рівні.
Вінницький театр ляльок є одним з найстаріших лялькових в Україні – він був заснований ще у жовтні 1937 року. У 2009 році театром поставлено 3 нових вистави – «Тільки, цур, не гніватися!», «Курочка Ряба», «Кошеня на снігу», а також оновлені новорічні видовища «Вередлива Баба Яга» та «Поле чудес біля новорічної ялинки». У минулому році ці вистави безкоштовно відвідали майже 3 тис. юних глядачів.
Шостий Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька-2009», започаткований нашим ляльковим театром ще у 1999 році, підтвердив свій статус одного з найцікавіших міжнародних фестивалів сьогодення. До його конкурсної програми увійшли 16 вистав 15-ти театральних колективів України, Грузії, Румунії, Росії.
Значну увагу колектив театру приділяє роботі з обдарованими дітьми та молоддю. У минулому році при театрі ляльок працювали гурток театрального мистецтва, а також театр моди для дітей. Під час літніх канікул було здійснено покази вистав у пришкільних оздоровчих таборах м.Вінниці та базах відпочинку Вінницької області.
Актуальним завданням театрів залишається формування репертуарної політики, активізація діяльності в рекламній сфері, обслуговування сільського населення тощо.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника С.В.Рибалко


22.03.2010

Фінансові результати діяльності
підприємств області за січень 2010 року

За січень 2010р. підприємствами області (без врахування банків, установ, що утримуються за рахунок бюджету, та малих підприємств) отримано збиток від звичайної діяльності до оподаткування на суму 17,9 млн.грн. проти прибутку 49,3 млн.грн. у відповідному періоді минулого року. Збиток одержали 47,4% підприємств на суму 73,9 млн.грн. та 52,6% підприємств отримали прибуток на 56,0 млн.грн. За підсумками діяльності січня 2010р. збитковими виявились підприємства промисловості (2,7 млн.грн.), будівництва (4,3 млн.грн.), торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (4,6 млн.грн.), готельного та ресторанного бізнесу (0,3 млн.грн.), транспорту та зв’язку (4,7 млн.грн.), підприємства, які здійснюють операції з нерухомим майном, оренди, інжинірингу та надання послуг підприємцям (2,4 млн.грн.), з надання комунальних та індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури та спорту (0,9 мільйонів гривень).
В порівнянні з відповідним періодом 2009р. погіршився сальдований фінансовий результат діяльності практично всіх видів економічної діяльності. В поточному році отримали негативний фінансовий результат проти одержаного прибутку в січні минулого року підприємства легкої промисловості, целюлозно–паперового виробництва та видавничої діяльності, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, підприємства з надання комунальних та індивідуальних послуг, діяльності у сфері культури та спорту. Зросла сума сальдованих збитків підприємств готельного та ресторанного бізнесу, транспорту та зв’язку.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника О.В.Шевченко


19.03.2010

До Всеукраїнського дня працівників культури та
аматорів народного мистецтва

23 березня відзначають своє свято працівники культури та аматори народного мистецтва України.
Стратегію розвитку галузі визначають цільові комплексні програми, що діють на теренах області та сприяють активізації роботи культурно-мистецьких установ, поповненню бібліотечних фондів і музейних колекцій, збереженню та використанню пам’яток культурної спадщини, поліпшенню кінообслуговування населення.
На Вінниччині працюють 2 театри, 26 музеїв, кіноконцертна організація, 1160 клубних закладів, 1993 бібліотеки та 453 демонстратори фільмів. Їх діяльність забезпечують 5,8 тис. працівників, з них більше 81% - спеціалістів.
На кожні 100 осіб на Вінниччині приходиться 21 місце у закладах культури клубного типу, 8 місць у залах для демонстрування фільмів та 1043 примірників книжкового фонду в бібліотеках.
Протягом минулого року спостерігалось зростання інтересу до духовних надбань нашого народу, традиційної народної культури, аматорського мистецтва.
На Вінниччині діє 6614 клубних формувань, із них більше 80% гуртків і колективів художньої самодіяльності. Серед цих колективів переважна більшість (80%) - колективи аматорського мистецтва. Крім того, на Вінниччині працюють 2482 майстрів образотворчого декоративно-прикладного мистецтва.
Почесні звання «народний» присвоєно 262 творчим колективам та 64 - «зразковий», в тому числі 15 колективів отримали це звання вперше.
Учасниками клубних формувань є більш як 75 тис. осіб, з них майже половина (45%) – діти.
За 2009 рік в області проведено 3594 виставки декоративно-прикладного мистецтва, на яких представили творчі надбання 2422 майстри народного мистецтва усіх районів. На виставках побувало більше 1 млн. відвідувачів, з яких майже третина – діти. Крім того, аматорськими та професійними колективами області проведено 9470 вистав і концертів та 75,7 тис. культурно-освітніх та розважальних заходів, глядачами та учасниками яких стали 6,8 млн. відвідувачів.
Вінниччина стає все більш відомою та популярною в українському суспільстві через реалізацію низки міжнародних та всеукраїнських культурно–мистецьких акцій. До традиційних культурологічних проектів «Барви музики XXI століття», «Музична парасолька», «Подільські барви», «Всі ми діти твої, Україно», «Барвінкове кружало», «Дні джазової музики у Вінниці», «Подільська лялька», «Подільська весна 2009», фестиваль мистецтв ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк додались інноваційні, які сприяють зростанню позитивного іміджу регіону. Серед них особливої популярності набула обласна культурно-мистецька акція «Вишивана доля Вінниччини», в рамках якої презентовано виставки «Традиційна подільська вишивка», «Подільський народний костюм» тощо.
Велике коло шанувальників народного мистецтва зібрали регіональні фестивалі «На кордоні областей», «Хустка тернова». Своє мистецтво презентували 36 різножанрових творчих колективів та окремих виконавців із 17 районів області та інших областей України.
Головною подією в житті Вінниччини 2009 року став творчий звіт «Благословенна земля моя, Вінниччина» в Національному палаці «Україна», в якому взяли участь понад 1400 учасників кращих творчих аматорських і професійних колективів та окремих виконавців.
Справжньою подією в мистецькому житті області став Міжнародний фестиваль «Арт Поле - 2009» у с. Воробіївка Немирівського району, в рамках якого було представлено «Подільське подвір’я”, де експонувалися твори народного мистецтва, а саме: вишивка, лозоплетіння, різьбярство, гончарство, витинанкарство, ляльки-мотанки тощо.
Понад 50 майстринь ручної вишивки з усіх районів області взяли участь в обласному мистецькому фестивалі «Мамину сорочку пригорну до серця», що відбувся в с.Клембівка Ямпільського району. Головною метою свята стало відродження та розвиток прадавніх традицій ручної клембівської вишивки. Яскравим доповненням експозицій вишиванок були представлені роботи місцевих майстрів та художників із різних видів народного мистецтва.

Заступник начальника С.В. Рибалко
Гнатюк 52 57 65


18.03.2010

Стан газифікації області у 2009 році

У 2009 році тривала газифікація міст та сіл області. Всі міста та села Вінниччини забезпечені якщо не природним, то зрідженим газом. Залишаються не газифікованими природним газом міста Бершадь та Ямпіль.
Станом на кінець 2009 року природним газом користуються споживачі 16 міст, 17 селищ міського типу та 662 (45,2% від загальної кількості) сільських населених пункти. За рік природний газ підведений до осель 28 сел.
Підприємства по відпуску природного газу ТОВ “Газовик” та ДП “Монтажник”, які приєднались до газопостачальних організацій ще в 2006 році забезпечують цим видом палива смт. Браїлів і Кирнасівка та одинадцять сільських населених пункти Жмеринського та Тульчинського районів.
На кінець 2009 року газифіковано природним газом (з початку газифікації) більше 398 тис. квартир, в тому числі 252 тис. – в містах і селищах міського типу та 145 тис. квартир - в сільських населених пунктах.
За 2009 рік було підключено до природного газу 10,4 тис. квартир, в тому числі більш, ніж 70 відсотків – це сільські оселі.
Газопостачальними організаціями Вінниччини відпущено споживачам 871,6 млн. куб. метрів природного газу, з них більше половини - населенню. Ще залишаються населені пункти області, в основному сільської місцевості, в приміщеннях яких користуються зрідженим газом. Цим видом палива в області газифіковано 242 тисяч квартир, з них більше 86 відсотків припадає на сільські населені пункти.

Перший заступник начальника В.І.Погорельська


16.03.2010

Стан заборгованості з виплати заробітної плати

Станом на 1 лютого 2010р. сума невиплаченої заробітної плати працівникам області становила 38,1 млн.грн., що на 40,3% або на 10,9 млн.грн. більше, порівняно зі станом на 1 січня 2010р.
Із загальної суми боргу 74,2% припадає на економічно активні підприємства, 19,5% – на підприємства–банкрути, частка економічно неактивних підприємств в обсязі заборгованості складає 6,3%.
У загальній сумі заборгованості України питома вага Вінницької області становила 2,3%.
Найбільша частка (54,1%) невиплаченої заробітної плати припадає на промислові підприємства, будівельні організації (15,4%), підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг (12,1%) та сільськогосподарські підприємства (9,0%).
Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств збільшилась в 1,5 раза порівняно до початку 2010р. та становила на 1 лютого 2010р. 28,3 млн.грн.
Кількість працівників економічно активних підприємств, які своєчасно не отримали заробітну плату, впродовж січня зросла у 1,8 раза та становила 13,8 тис.осіб або 4,3% працюючих. Кожному з працівників, кому заробітна плата виплачується із затримкою, в середньому заборговано 2049 грн. Про наявність заборгованості з виплати заробітної плати повідомили 58 підприємств-банкрутів області. Сума їх боргу, яка дорівнює 7,4 млн.грн., упродовж січня 2010р. збільшилась на 0,4 млн.грн., або на 6,0%, а в порівнянні до 1 лютого 2009р. – зменшилась на 7,4%, або на 0,6 млн.грн.

Начальник управління Л. П. Поліщук
статистики праці


16.03.2010

Заробітна плата працівників області
у січні 2010 року

Кількість найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях області у січні 2010р. склала 321,4 тис.осіб. Середній розмір їхньої заробітної плати становив 1501 грн. та у 2,0 раза перевищив рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, що діяли у січні: мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (744 грн.).
Рівень прожиткового мінімуму для працездатної особи у січні 2010р. перевищено у всіх видах економічної діяльності – від 1,2 раза у рибальстві, рибництві до 3,9 раза у фінансовій діяльності.
Найвищий рівень середньої заробітної плати залишається у працівників фінансових установ, розмір оплати праці яких у січні перевищив середній по економіці області показник в 1,9 раза. Серед промислових видів діяльності найвищі нарахування зафіксовано у хімічному виробництві та виробництві, розподіленні електроенергії, газу та води, де розмір заробітної плати перевищив середній показник по економіці області в 1,7 та 1,6 раза відповідно. Разом з тим, найменш оплачуваними у січні були працівники готелів та ресторанів, будівництва, сільського господарства, рибальства, рибництва, розміри нарахованої їм заробітної плати були на 29,2–41,9% нижче, ніж по економіці області.
Серед регіонів країни за рівнем оплати праці у січні 2010р. Вінниччина посідала 20 місце. Серед 7 областей, у працівників яких нарахована заробітна плата була нижче, ніж у Вінницькій, з найнижчою заробітною платою (1386 грн.) виділяється Тернопільська область. Водночас, найвищий рівень заробітної плати (2183 грн.) був у працівників Донецької області, який на 13,9% вище середнього показника по Україні та в 1,5 раза перевищував показник Вінницької області.

Начальник управління Л. П. Поліщук
статистики праці


09.03.2010

Постачання теплової енергії у 2009 році

Централізоване теплопостачання великої кількості споживачів області здійснюється від котелень.
В 2009 році в області працювало 963 котельні, що на 6 котелень більше, ніж у 2008 році. Спостерігається тенденція до використання котельнями природного газу, як основного палива. Так, в 2009 році більше половини котелень працювали на газоподібному паливі, 39,7% – на твердому, 0,9% – на рідкому. Кількість котелень потужністю від 100 і більше Гкал/год збільшена на 40,0%, а сумарна потужність на цих котельнях зросла на 58,0%. Сумарна потужність котелень на кінець року зросла на 9,2% проти 2008 року.
При роздільному виробництві енергії для опалення житла, гарячого водопостачання і задоволення потреб промисловості у парі і гарячій воді застосовуються парові та водогрійні котли. На кінець 2009 року в області встановлено 2001 котел (енергоустановок), що на 3,3% більше, ніж у попередньому році. Із усіх встановлених котлів, енергоустановок майже шоста частина експлуатується більше двадцяти років і потребує модернізації та заміни.
Протяжність теплових та парових мереж у двотрубному обчисленні на кінець 2009 року становить 862 км, що на 4,6% більше, ніж у 2008 році. 29,1% мереж ветхі та знаходяться в аварійному стані.
Підприємствами і організаціями області вироблено теплової енергії 2,1млн.Гкал, що на 4,5 % менше, ніж у 2008 році.
В 2009 році виробляли теплову енергію і відпускали населенню та на комунально-побутові потреби 181 підприємство. Питома вага в загальному відпуску теплової енергії споживачам складає: населенню – 46,0%, на комунально-побутові потреби – 45,2%, на виробничі потреби – 8,8%.
Роздрібні постачальники газу стимулюють споживачів встановлювати побутові індивідуальні опалювальні системи, відбираючи тим самим ринок у підприємств і організацій, які виробляють тепло.

Перший заступник начальника В.І. Погорельська


04.03.2010

Надання послуг зв’язку підприємствами області у 2009 році

Галузь зв’язок являє собою один з найрозвинутіших секторів економіки. Діяльність підприємств зв’язку, які функціонують на місцевому ринку послуг направлена на максимальне задоволення попиту споживачів як на традиційні телекомунікаційні послуги, так і на сучасні види зв’язку.
У 2009р. понад 40 підприємств області надавали послуги зв’язку, загальний обсяг яких становив 1,7 млрд. гривень. Як і раніше левова частка в загальних обсягах послуг належить мобільному телефонному зв’язку (80%).
Населенню області надано послуг зв’язку майже на 300 млн.грн., що становить 16% від загальної суми одержаних доходів проти 28% за 2008р.
У порівнянні з 2008р., дещо змінилася структура послуг зв’язку наданих населенню: збільшилась питома вага в загальних обсягах доходів телефонного зв’язку з 24% до 40% та від комп’ютерного зв’язку – на 9,0 відсоткових пункти.
Подальшого розвитку в області набувають сучасні види зв’язку, до яких слід віднести комп’ютерний та мобільний зв’язок, а також кабельне телебачення.
Порівняно з 2008р. доходи від послуг комп’ютерного зв’язку зросли в 1,8 раза. На 1 січня 2010р. мережа “Інтернет” нараховувала 52,3 тис. абонентів – це в 1,5 раза більше, ніж на 1 січня 2009 року.
Послуги кабельного телебачення надають 13 підприємств області – ТРК “Тодор” (м.Ладижин), ТРК “Децебал” (м.Жмеринка), ПП ТРК “Світоч” (м.Ямпіль), ДП ТР “ОВІС-2”, ДП “Краяни” (м.Могилів-Подільський), ТОВ ТРК “Смарт”, ТОВ “Еверест” (м.Вінниця) та інші.
На 1 січня 2010р. кількість абонентів кабельного телебачення становила близько 60 тисяч.
Від надання послуг мобільного зв’язку за 2009р. одержано майже 1,4 млрд.грн. доходів. Кількість абонентів, які користуються цим видом зв`язку, на 1 січня 2010р. становила 1,5 млн. одиниць і порівняно з відповідною датою 2009р. майже не змінилась.
Телефонна мережа області на 1 січня 2010р. нараховувала майже 346 тис. основних телефонних апаратів. Три чверті (74%) з яких – в міській місцевості, решта – в сільській.
Кількість основних домашніх телефонних апаратів становила 295 тисяч. З початку року приріст основних домашніх телефонних апаратів склав 523 одиниці: по міській телефонній мережі – 326 одиниць, по сільській – 127 одиниць. Станом на 1 січня 2010р. в середньому на 100 сімей області припадало 45 телефонних апарати.
Приведені дані свідчать, що в області відбувається подальший розвиток телекомунікацій, впроваджуються нові послуги зв’язку, розширюється їх спектр. Однак, для того щоб і подалі забезпечити зростання сучасних видів зв’язку, підвищити їх якість та доступність, необхідні як зростання залучення інвестиційних ресурсів, так і покращення добробуту населення, ріст платоспроможності підприємств, установ, організацій.

Направлено для публікації. При оприлюдненні посилання на джерело отримання інформації обов’язкове.

Заступник начальника С.В. Рибалко
Обновлено 06.01.2012 10:53
 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області