БЕЗОПЛАТНЕ ПОДАННЯ СТАТИСТИЧНОЇ ЗВІТНОСТІ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ через КАБІНЕТ РЕСПОНДЕНТА.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Робота підприємств машинобудування у Вінницькій області Друк
Прес-випуски 2016

Головне управління статистики  у Вінницькій області повідомляє.

Машинобудування має велике значення для зміцнення економіки України  і становлення її як незалежної високорозвиненої держави.

Питома вага машинобудування в загальному обсязі реалізованої промислової продукції області складає 2,1%. В області розміщені підприємства верстатобудівної, інструментальної, приладобудівної, автомобільної промисловості, що випускають обладнання для сільського, будівельного та комунального господарства, для легкої та харчової промисловості.

Найвпливовішими підприємствами області є ПАТ «Могилів-Подільський машзавод», ПАТ «Хмільниксільмаш», ПАТ «Барський машзавод», ПрАТ «Калинівський машзавод»,  ПАТ «Маяк», Жмеринський ТОВ «Експрес», ТОВ «Вінницький агрегатний завод”, ДП «Вінницятрансприлад», ПАТ «Ямпільський приладобудівний завод».

Вагому частку (44,6%) в машинобудуванні Вінниччини займає виробництво машин та устатковання, 25,6% припадає на виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, 24,0% – на виробництво електричного устатковання та 5,8% – на виробництво транспортних засобів та устатковання.

В виробництві машин та устатковання Вінниччини майже третину (32,4%) займає виробництво машин і устатковання загального призначення, 29,3% – виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства, 26,2% – виробництво машин і устатковання для виготовлення харчових продуктів і напоїв, 12% – виробництво інших  машин і устаткування загального призначення.

Важливе місце в машинобудуванні Вінницької області займає сільськогосподарське машинобудування, де підприємства області випускають плуги відвальні, розпушувачі та культиватори, борони дискові, машини для приготування кормів для тварин, причепи та напівпричепи сільськогосподарські самозавантажувальні або саморозвантажувальні, вузли та деталі до машин сільськогосподарського призначення.

У виробництві електричного устаткування переважну частку (50,9%) займає виробництво побутових виробів. В області виробляються електроплитки для приготування їжі, електроприлади для обігріву приміщень та обігріву грунту, водонагрівачі електричні, прилади електронагрівальні.

У січні–серпні 2016р. у порівнянні з відповідним періодом 2015р. обсяги  виробництва продукції зросли на 52,9%, що пов’язано зі збільшенням виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції (ТОВ «Тірас-12», ДП «Енергооблік», ПАТ «Ямпільський приладобудівний завод»), виробництва електричного устатковання (Бершадський ЕТЗ),  машин та устатковання для сільського та лісового господарства (ТОВ Краснянське спеціалізоване підприємство «Агромаш», ВАТ «Брацлав», ПрАТ «Калинівський машзавод», ПАТ «Могилів-Подільський машзавод»).

За звітний період поточного року у виробництві обладнання зв’язку в 4 раза збільшено випуск приладів електричних сигналізаційних для захисту від крадіжки або пожежі та апаратури подібної для використання в будівлях. У виробництві машин та устатковання загального призначення на 27,1% зросло виробництво помп для палива, матеріалів мастильних, рідин охолоджуючих і бетону.

У виробництві електричного устатковання в 1,4 раза більше вироблено трансформаторів електричних, на 10,7% – електроприладів для обігрівання приміщень та обігрівання грунту та на 4,1% – водонагрівачів електричних.

У виробництві машин сільськогосподарського призначення проти відповідного періоду попереднього року в 1,5 раза збільшено виробництво розпушувачів та культиваторів, на 18,5% – борін дискових.

 

Перший заступник начальника                                                                            С.В.Рибалко

 

Довідка за телефоном: (0432) 52 57 62

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області