БЕЗОПЛАТНЕ ПОДАННЯ СТАТИСТИЧНОЇ ЗВІТНОСТІ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ через КАБІНЕТ РЕСПОНДЕНТА.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
Про рентабельність операційної діяльності підприємств Друк
Прес-випуски 2011

Показник рентабельності є відносним показником, який свідчить про ефективність діяльності підприємств, в першу чергу, це показник рентабельності операційної діяльності підприємств, як відношення фінансового результату від операційної діяльності до витрат операційної діяльності.

За даними фінансової звітності підприємств за перше півріччя 2011р., рівень рентабельності операційної діяльності підприємств області (без врахування банків, установ, що утримуються за рахунок бюджету, підприємств сільськогосподарського виробництва, малих підприємств) склав 1,2%, що на 0,4 в.п. є меншим в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За видами економічної діяльності найвищу рентабельність операційної діяльності мають підприємства, що здійснюють фінансову діяльність (34,6%), підприємства роздрібної торгівлі в спеціалізованих магазинах фармацевтичними, медичними, косметичними та парфумерними товарами (33,7%), підприємства оптової торгівлі непродовольчими споживчими товарами (28,0%), рибальства і рибництва (16,4%), підприємства діяльності у сфері спорту (15,0%), підприємства з діяльності нерегулярного пасажирського транспорту (9,2%). Водночас, на підприємствах багатьох видів діяльності спостерігається негативний рівень операційної діяльності, зокрема, найбільший рівень збитковості у підприємств, що займаються посередництвом в оптовій торгівлі (–55,3%), підприємств, що здійснюють операції з нерухомим майном (–32,6%), підприємств з надання санітарних послуг, прибирання сміття та знищення відходів (–31,9%), з надання послуг у рослинництві та тваринництві; облаштуванні ландшафту (–24,3%), підприємств роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (–18,8 відсотку).

Рівень рентабельності операційної діяльності промислових підприємств за вказаний період склав 2,7%, що відповідає рівню відповідного періоду минулого року. У промисловості найвищий рівень рентабельності у підприємств з перероблення та консервування овочів та фруктів (19,0%), з оброблення деревини та виробів з деревини, крім меблів (14,6%), видавничої та поліграфічної діяльності (11,6%), в металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів (6,9%). Водночас, найнижчим є рівень рентабельності підприємств постачання пари та гарячої води (–15,7%), в текстильному виробництві (–13,3%), підприємств з виробництва хліба та хлібобулочних виробів (–10,6%), підприємств з виробництва транспортних засобів та устаткування (–7,2 відсотку).

Заступник  начальника                                                                 О.В.Шевченко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області