Запрошуємо Вас до подання статистичної та фінансової звітності в електронному вигляді. ***** З 2013 року у статистичну діяльність впроваджено нову редакцію національного класифікатору України  ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (перекодування на КВЕД-2010 обов'язкове для всіх суб'єктів господарювання, детально див. розділ "До уваги респондентів") ***** У рубриці "До уваги респондентів"розміщено посилання на арифметичний та логічний контроль по формах ДДС які можуть надаватись в електронному вигляді.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Міжнародного дня музеїв Друк
Прес-випуски 2017 - Прес-випуск травень 2017 року
П'ятниця, 12 травня 2017, 13:38

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області на Вінниччині у 2016р. працювало 28 самостійних музеїв, що мають статус юридичних осіб (з них 13 – комплексних, 7 – історичних, 4 – літературних,  2 – художніх, 1 – мистецький) та 19 відокремлених підрозділів для музейного показу, що працювали як музеї. Крім того, в області діяло 72 самодіяльних музея, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів Вінниччини.

В області з 1947р. діє  Національний  музей-садиба М.І. Пирогова, який занесений до Державного реєстру культурної спадщини України як пам’ятка національного значення.

В сільській місцевості працювало 5 музеїв, у яких налічується близько 6 тис. музейних предметів основного фонду. Протягом минулого року сільські музеї мали змогу експонувати 50% своєї колекції.

Основний фонд музеїв  у 2016 році склав майже 223 тис. експонатів,  і протягом року збільшився близько на 7 тис. предметів. Комплектування музейних колекцій минулого року здійснювалось переважно шляхом подарункових надходжень. 88% основного фонду – це речові, писемні, природничі предмети та фото.

Наукову інвентаризацію протягом року пройшли понад 7 тис. предметів основного фонду. Через нестачу експозиційних площ музеї мали змогу демонструвати лише 17% експонатів свого основного фонду, зокрема:  історичні – 49%, мистецькі – 27%, художні – 25%, літературні – 18%, комплексні – 14%.

Потребують реставрації майже 19 тис. (8%) предметів основного фонду музеїв області, найбільше – у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї – 14% предметів. Відреставровано за минулий рік 4 предмети, або 0,02% від потреби.

За 2016 рік музеї області відвідали 720 тис. осіб (в середньому 26 тис. відвідувачів на один музей), з них 74% – відвідали музеї м.Вінниці. В музейних закладах області працював 321 спеціаліст, з них 149 наукових працівників. Фахівці музеїв області були організаторами проведення та брали активну участь у науково-практичних конференціях, семінарах, засіданнях «круглих столів».

Протягом 2016 року 28 музеїв області організували 580 виставок (в середньому майже 21 на один музей), зокрема 18 з них ( або 64% до загального числа музеїв) проводили виставки за межами музеїв. За минулий рік проведено понад 17 тис. екскурсій (в середньому 648 на один музей), якими було обслуговано 383 тис. екскурсантів.

З метою патріотичного виховання, розвитку краєзнавства для учнівської молоді на базі музеїв працюють клуби, гуртки, фольклорно-етнографічні колективи. Одним із пріоритетних напрямів діяльності музейних закладів нашого краю є розвиток дитячої творчості, а також робота з дітьми-сиротами та  дітьми-інвалідами.

З нагоди  пам’ятних дат у музейних закладах області проведено соціокультурні та мистецькі акції, що пропагують українську державність та державотворчі процеси, проводилися тематичні екскурсії, лекції, зустрічі. Робота музеїв області протягом 2016р. була спрямована на поліпшення обліку, збереження і популяризацію пам’яток музейного фонду, реалізацію завдань державних і регіональних програм розвитку культури і духовного відродження.

 

Перший заступник начальника                                                                         С.В. Рибалко

  

Довідка за телефоном: (0432)  52 57 67

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області