ШАНОВНІ РЕСПОНДЕНТИ! З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ СТАТИСТИЧНА ТА ФІНАНСОВА ЗВІТНІСТЬ ПОДАЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ.
05.02.2013р. в актовому залі Головного управління статистики о 1000 відбудеться інструктивна нарада з питання «Порядок складання статспостереження по ф.№50-сг  «Основні економічні показники роботи с/г підприємства»
До Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Печать
Прес-випуски 2012 - Прес-випуски березень 2012 року
20.03.2012 17:52

23 березня відзначають своє свято працівники культури та аматори народного мистецтва України.

Стратегію розвитку галузі визначають цільові комплексні програми, що діють на теренах області та сприяють активізації роботи культурно-мистецьких установ, поповненню бібліотечних фондів і музейних колекцій, збереженню та використанню пам’яток культурної спадщини, поліпшенню кінообслуговування населення.

На Вінниччині працюють 2 театри, 15 музеїв, кіноконцертна організація, 1139 клубних закладів, 1004 бібліотеки та 219 демонстраторів фільмів. Їх  діяльність забезпечують більш як 5 тис. працівників, з них майже 70 %  – спеціалістів.

На кожні 100 осіб на Вінниччині приходиться 21 місце у закладах культури клубного типу, 6 місць у залах для демонстрування фільмів та 1011 примірників книжкового фонду в бібліотеках.

Протягом минулого року спостерігалось зростання інтересу до духовних надбань нашого народу, традиційної народної культури, аматорського мистецтва. На Вінниччині діє 6,8 тис. клубних формувань, із них більше 44% дитячих гуртків і колективів художньої самодіяльності. Серед цих колективів переважна більшість (78,2%) - колективи аматорського мистецтва. В 2011р. почесні звання «народний» присвоєно 274 творчим колективам та 74 – «зразковий».

Учасниками клубних формувань є майже  70 тис. осіб, з них майже половина (45%) – діти.

Крім того, на Вінниччині працюють 2,6 тис. майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

За 2011 рік в області проведено 3,7 тис. виставок декоративно-прикладного мистецтва, на яких представили творчі надбання майстри народного мистецтва усіх районів.  На виставках побувало більше 1 млн. відвідувачів, з яких майже 15% – діти. Крім того, аматорськими та професійними колективами області проведено 9,8 тис. вистав і концертів та 77,5 тис. культурно-освітніх та розважальних  заходів, глядачами та учасниками яких стали 4,7 млн. відвідувачів.

Вінниччина стає все більш відомою та популярною в українському суспільстві через реалізацію низки міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких акцій. До традиційних культурологічних проектів «Музична парасолька», «Подільські барви»,  «Барви музики ХХІ століття» фестивалів мистецтв ім. П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк, органної музики «Музика в монастирських мурах», народної хореографії  «Барвінкове кружало», театрів ляльок «Подільська лялька»  додались інноваційні, які сприяють зростанню позитивного іміджу регіону. Серед них особливої популярності набули Міжнародні фестивалі-конкурси хорового мистецтва ім. П.Муравського,  народної хореографії ім. Павла Вірського.

З метою презентації України та Вінницької області, реалізовано проект «Європейські орієнтири Вінничини» в м. Берн (Швейцарія) за участю відомих артистів Вінничини.

Великий інтерес серед шанувальників народного мистецтва набуло Міжнародне свято народного мистецтва «Українська витинанка», яке відбулося у місті Могилів-Подільському.

Особливої популярності на Вінниччині набула обласна культурно-мистецька акція «Покровитель культури – 2011». В номінації  за значний внесок в розвиток культури Вінничини відзначено 15 меценатів.

Протягом 2011р. традиційно організовувалися заходи, спрямовані на розвиток народної творчості. Серед проведених фестивалів, слід відзначити «Скарби Поділля», який проходив за темою: «Подільський узвіз народних ремесел».

Велику кількість глядачів збирали концертні майданчики «Співоче поле» і «Танцювальна левада», на яких 17 кращих народних аматорських  фольклорних колективів, гуртів народних музик та ансамблів народного танцю демонстрували своє мистецтво.

За участю 9 майстрів-каменотесів в селі Буша Ямпільського району відбувся Всеукраїнський пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг». Виготовлені скульптурні композиції встановлено на території заповідника.

В закладах культури області проведено масово-освітні та культурно-мистецькі заходи щодо сприяння організації змістовного дозвілля дітей, розвитку дитячої творчості, формуванню поваги до родинних і сімейних цінностей та здорового способу життя.

В області працюють 2,8 тис. студій, любительських об’єднань, гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь понад 31 тис. дітей та підлітків, 74 дитячих колективів мають звання «зразковий».

 

Заступник начальника                                                                      С.В. Рибалко

 

При використанні статистичної інформації посилання на Головне управління статистики обов'язкове
©
 Головне управління статистики у Вінницькій області
Розробник сайту: управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області